Adam K

Adam K

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Opieka w hoteliku - Pies
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Poznań Stare Miasto
 • Ostatnio aktywny: 11 marzec 2016 13:03
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Dzień dobry! Mam na imię Adam. Skończyłem 24 lata.
Od urodzenia jestem wielkim miłośnikiem psów. Kocham wszystkie rasy, od
miniaturowych pinczerów począwszy, a na bernardynach skończywszy.

Cechuje mnie bardzo dobra znajomość psychologii, która jest niezbędna w rozumieniu zachowań naszych ukochanych czworonogów. Mam bogatą wiedzę teoretyczną z zakresu codziennych zachowań i problemów behawioralnych.
W przeszłości miałem swojego psa (bokser Leon), a także pomagałem ciotce w opiece nad dwoma pieskami rasy chihuahua, które na wystawach zdobyły tytuły championów Polski.

ZROBIŁEM CERTYFIKAT W LUKSUSOWYM HOTELU DLA PSÓW W SZWAJCARII (mogę okazać na życzenie). MÓJ CAŁY POBYT TRWAŁ ŁĄCZNIE 27 DNI. DO MOICH OBOWIĄZKÓW NALEŻAŁY:

- wyprowadzanie psów - od dwóch do pięciu i więcej, spacery odbywały się po stromych górzystych zboczach i lasach
- karmienie psów i pomoc w przygotowaniu posiłków
- czyszczenie hotelu i podwórza (bardzo profesjonalna procedura)
- zabawa z psami, opieka nad nimi (również interwencja w nagłych przypadkach, np ostra sprzeczka rottweilera z owczarkiem niemieckim)
- uspokajanie i podstawy tresury
- witanie klientów i rozmowa w języku angielskim (znajomość na poziomie bardzo dobrym)
- proste prace magazynowe

To doświadczenie wiele mnie nauczyło,między innymi tego, jak psy zachowują się między sobą w stadzie. Pracowałem również ze zwierzętami bardzo źle traktowanymi przez człowieka w przeszłości (pobicia,okaleczenia i znęcanie). Zdobyłem zaufanie tych psów, mimo że na początku były bardzo nieufne, a nawet wykazywały wyraźne objawy pasywnej agresji.
Na terenie hotelu przebywały psy różnych ras (bardzo często labradory i goldeny), jednak do moich ulubionych należał samiec buldożka francuskiego o imieniu Melvin! :)

Nie ukrywam, że z psami wiążę swoją przyszłość zawodową. Dlatego właśnie założyłem tutaj profil - obecnie poszukuję prac dorywczych i chętnie czegoś na stałe.
Jestem osobą pogodną, skrupulatną, uczynną, a także niepijącą, niepalącą, wierzącą i praktykującą, co w dzisiejszych czasach również ma ogromne znaczenie.
O miłości do psów i ogromnej pasji nie będę już wspominać, bo to jest chyba oczywiste!

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Opieka w hoteliku - Pies

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Regularne, aktywne spacery (rzucanie piłek, patyków, bieg po lesie) z przeuroczą suczką rasy amstaff (KOCHAM BAJKĘ!!!), a także opieka w domu właściciela nad dwoma szalonymi bokserami trwająca ok. 1,5 miesiąca, a w międzyczasie pojedyncze spacery z inną amstaffką, która ponoć słucha się wyłącznie mężczyzn...

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię, kiedy mogę w swojej pracy uczyć się nowych rzeczy. Jako osoba odważna pokochałem wyzwania. Dlatego z radością wyjdę na spacer z Twoim ukochanym jamniczkiem, ale również nie pogardzę zadziornym rottweilerem! Ważny okazuje się także niezbędny wysiłek fizyczny - nie zdawałem sobie sprawy, że czworonogi tak dobrze zadbają o moją kondycję!

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim klient powinien przemyśleć, czy będzie w stanie znieść kilka słów krytyki, jeżeli przy wychowywaniu psa popełni jakiś błąd. Nie jestem osobą, która wykonuje swoje zadania jak kukła bez żadnego wkładu własnego. Przy psach należy wykazać się inwencją. Dzięki mojej interwencji komfort życia pewnej suczki poprawił się - otrzymała od właściciela dłuższą smycz, nową zabawkę, lepszą karmę oraz więcej spacerów. Jestem osobą profesjonalną i godną zaufania, ale to działa u mnie w dwie strony, np w kwestiach formalnych. Lubię, kiedy wszystkie warunki są z góry ustalone, a chaos, często w wykonaniu młodszych osób, nie jest mi na rękę.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Przede wszystkim wyróżnia mnie uczciwość i profesjonalizm. Nie jestem studencikiem, który wyprowadzaniem piesków zajmuje się doraźnie w przerwie między zajęciami, byle dorobić. To moja pasja. Uważam, że jeśli człowiek już za coś się zabiera, powinien to zrobić jak najlepiej. W przeciwnym wypadku nie warto sobie nawet zawracać czymś głowy. Uwaga! Jeżeli widzę, że właściciel popełnia jakiś błąd w wychowywaniu psa (np zbyt uboga dieta, zbyt krótkie spacery), zawsze to komunikuję, doradzam i oczekuję poprawy. Nie będę milczeć na dany temat tylko dlatego, że ktoś mi za coś płaci! Dobro zwierzęcia jest najważniejsze, a niewłaściwe nawyki należy zmieniać.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Kilka lat temu nastąpił w moim życiu okres stagnacji, dlatego postanowiłem zastanowić się nad swoją dalszą ścieżką zawodową. Kiedy zacząłem przeglądać w internecie, jakie są tanie metody podróżowania, trafiłem na stronę, która poszukuje wolontariuszy z całego świata. Spodobało mi się wyłącznie jedno ogłoszenie - elegancki hotel dla psów położony w malowniczej, górskiej okolicy na południu Szwajcarii. Kiedy tam przyjechałem, od razu przypomniały mi się wszystkie chwile, kiedy jako młody chłopak notorycznie obcowałem ze zwierzętami. I wtedy stwierdziłem, że to jest właśnie to!

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Najbardziej jestem dumny z tych bokserów. Nigdy o nich nie zapomnę! Dwa dorosłe samce, które wciąż nie ustaliły między sobą hierarchii, dominujące, niewykastrowane... Już na pierwszym spotkaniu zapoznawczym z właścicielem byłem świadkiem ich gorrrącej kłótni. Złamany pazur i krew, za drugim razem przebite ucho... A jednak poradziłem sobie, zarówno w mieszkaniu, jak i na spacerach, na smyczy lub bez! Kiedy o nich piszę, obudziła się we mnie tęsknota.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  W przeciągu 27 dni pracowałem jako wolontariusz w luksusowym hotelu dla psów w Szwajcarii. To doświadczenie nauczyło mnie wiele o zachowaniach psów w codziennych sytuacjach. Zauważyłem, że najważniejsze jest doświadczenie praktyczne, a także, co ważne, praca nad samym sobą! Co z tego, że przeczytasz w książce, jak należy prowadzić psa na smyczy, skoro w sytuacji stresowej zdrętwiejesz lub zaczniesz panikować?

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik moich usług nie jest skomplikowany, choć zawsze staram się go ustalać indywidualnie z klientem. 10 zł za godzinę spaceru, oraz ok 40 zł za opiekę całodobową nad jednym psem - w domu właściciela bądź u mnie. Prędko zorientowałem się, że są to atrakcyjne stawki, zwłaszcza biorąc pod uwagę komfort tzw. hoteli dla psów, które w naszym kraju rzadko kiedy zasługują na to miano...

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przede wszystkim dana osoba musi wewnętrznie odczuwać powołanie do wykonywania danego zawodu. Np piosenkarz, zanim wtargnie na światowe listy przebojów, wpierw śpiewa za młodu pod prysznicem, trzymając w dłoniach wyimaginowany mikrofon. Decyzja o zajmowaniu się pieskami nie może być podjęta w oparciu o logikę czy rozum: "Wyprowadzę sforę na spacer i łatwo zarobię sobie dodatkowe kieszonkowe". Taka osoba nigdy nie będzie dobra w tym, co robi. Warto także zdobyć doświadczenie jako wolontariusz w schronisku, hotelu dla psów - najlepiej zagraniczne. Wtedy życie prędko zweryfikuje, czy zwierzęta to Twoja prawdziwa pasja.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną w pracy ze zwierzętami okazuje się zdolność obserwacji. Dzięki temu można przewidzieć zachowanie psa odrobinę wcześniej, np czasami warto uprzednio zareagować zanim Azor pobiegnie za swoją ukochaną wiewiórką :P Do moich zalet należy również znajomość psychologii, która niezwykle przydaje się w trakcie codziennego obcowania z czworonogiem. Zdobyta wiedza pomogła mi już rozwiązać kilka istotnych problemów behawioralnych, a także wskazać przyczyny niewłaściwego zachowania u danego pupila.