Agnieszka G

Agnieszka G

 • Usługi: Szkolenia i tresura - Pies
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Żory
 • Ostatnio aktywny: 25 styczeń 2019 21:11
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Zajmuję się szkoleniem psów w zakresie posłuszeństwa. Prowadzę zajęcia socjalizacyjne dla szczeniąt, resocjalizację oraz zajmuję się niwelowaniem niepożądanych zachowań u psów (szkolenie psów "Nad Rudą"). Zapraszam na zajęcia grupowe oraz indywidualne, które mogą odbyć się na placu szkoleniowym lub w dowolnym miejscu :) Przygotowuję także Owczarki niemieckie do wystaw, a także organizuję cykliczne treningi z pozorantami (obrona sportowa IPO). Prywatnie jestem technikiem weterynarii, ukończyłam zootechnikę, od ponad 10 lat prowadzę hodowlę Owczarków niemieckich ( (***) ). Jestem legitymowanym Instruktorem szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce.
Zachęcam do odwiedzenia strony: (***) /szkoleniepsowzory oraz do uczestnictwa w zajęciach! :)

Usługi: Szkolenia i tresura - Pies

Zdjęcia

wszystkie (9) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - wraz z moimi podopiecznymi udział w pokazach podczas różnych imprez
  - Jack Russel Terier, który rzuca się na inne psy podczas spaceru
  - Kundelek, który zaczął warczeć na swoich właścicieli
  - Organizowanie treningów obrony sportowej IPI
  - Przyzwyczajanie pudelka do obecności innych psów oraz osób
  - Przygotowanie Owczarków niemieckich z hodowli do wystaw
  - Niedelikatny i energiczny labrador, który skacze po gościach robiąc im krzywdę
  - Bullterier, który nie znał umiaru podczas zabaw i gryzł swoją właścicielkę
  - Przygotowanie Owczarka do egzaminu BH
  - Na bieżąco Psie przedszkole oraz posłuszeństwo

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W mojej pracy kocham to, że daje mi możliwość spędzania czasu z psami oraz pozwala na ciągły rozwój. Już jako dziecko spędzałam z moimi psami większość czasu wolnego. Uwielbiam patrzeć na postępy poszczególnych psów. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszej pracy :-)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Zanim zdecydujesz się na daną szkółkę lub szkoleniowca sprawdź najpierw jak wyglądają jego zajęcia, jakich metod używa i jak podczas szkolenia czuje się pies. Nie ryzykuj komfortu psychicznego swojego psa idąc do kogoś, kogo nie widziałeś "w akcji" :) Dla dobra Twojego psa!

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Przede wszystkim zadać kilka pytań na temat metod stosowanych podczas ćwiczeń. Jeśli są one zgodne z Twoimi przekonaniami, nie musisz od razu decydować się na danego trenera, najpierw sprawdź, czy to co mówił ma odzwierciedlenie w rzeczywistym podejściu do psów.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien mieć pewność, że chce rozpocząć pracę nad swoim psem. Przede wszystkim proces zmiany zachowania psa wymaga od przewodnika ogromnej konsekwencji oraz czasu na wdrażanie nowych nawyków w życie psa.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej zadawanym pytaniem jest "dlaczego..." (tu: wstawić problem). Po zobaczeniu zachowania psa staram się w najbardziej zrozumiały sposób opowiedzieć z czego wynika takie zachowanie psa w danej sytuacji i co można zrobić, aby pies zmienił swoje nawyki.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chcę pokazać ludziom, że szkolenie psa to nie tylko w kółko powtarzanie tych samych komend. W swojej pracy stawiam na relację między psem i przewodnikiem. Staram się także pokazać, że można czerpać wiele radości z pracy nad swoim pupilem.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Podjęcie decyzji o rozpoczęciu szkolenia psów wynika z tego, że psy od zawsze w moim życiu zajmowały szczególne miejsce. Od ponad 10 lat prowadzę z moim tatą hodowlę owczarków, zaczęłam szkolić nasze psy i zdawałam z nimi egzaminy (BH, PT, IPO), pierwszy egzamin zdałam mając 14 lat. Następnie poszłam do studium weterynaryjnego, a później na studia związane ze zwierzętami (kierunek zootechnika), stale zdobywając wiedzę w zakresie szkolenia psów na licznych seminariach i kongresach. W końcu zdecydowałam, że dla szczeniąt z naszej hodowli rozpocznę cykl nieodpłatnych zajęć mających na celu socjalizację i podstawowe szkolenie tych psów. Szybko odnalazłam się w szkoleniach grupowych, a w międzyczasie zaczęły zgłaszać się do mnie osoby, które miały problem ze swoimi dorosłymi pupilami. W międzyczasie wzięłam udział w kursie dla przyszłych instruktorów szkolenia psów i we Wrocławiu zdałam egzamin otrzymując uprawnienia instruktorskie ZKwP. Stale jednak poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kolejnych seminariach, a także pomagając przy Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów ZKwP o/Rybnik.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Kynologia rozwija się w atomowym tempie, co chwilę pojawiają się nowe doniesienia ze świata behawiorystyki. Z tego też powodu uważam, że kto nie chce rozwijać swojej wiedzy, właściwie się cofa.
  Oprócz kursu na Instruktora szkolenia psów mam także na swoim koncie wiele seminariów, z tych ciekawszych mogę wymienić:
  II Kongres weterynaryjnej medycyny behawioralnej (W-wa)
  Seminarium z dr Karen Overall (Warszawa)
  Warsztaty wiedzy weterynaryjnej (Kraków)
  A także udział w wielu seminariach znanych instruktorów szkolenia psów oraz w obozie szkoleniowym.
  Osoby, które prowadziły te seminaria to m.in. Patryk Krajewski, Aneta Migas, Zofia Mrzewińska, Barbara Grel.
  Jestem głodna wiedzy, którą staram się zdobywać od najlepszych :)

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Nie wystarczy sama wiedza teoretyczna. Trzeba z psami dużo obcować, obserwować je i wyciągać z tych obserwacji wnioski. Wyuczone techniki szkoleniowe nie są skuteczne, jeśli źle ocenimy psychikę danego psa i podłoże problemu.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem energiczna, komunikatywna, otwarta i... szczera. Jeśli problem leży po stronie człowieka, otwarcie o tym mówię. Wiele uwagi poświęcam na przekazaniu moim klientom jakie są naturalne potrzeby psa i co zrobić, aby warunki, w jakich żyje pies zapewniały mu dobrostan.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Mam kilka wymarzonych seminariów, na które jeszcze, ze względu na studia, czekają na realizację. Są one na mojej liście na przyszły rok.
  Kynologia to dziedzina mocno rozwijająca się, więc warto poszerzać swoją wiedzę :)

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy warto pracować z psem?
  Oczywiście, że warto! Warto i to w każdym wieku. Poziom dostosowuje się do możliwości psychicznych i fizycznych każdego psiaka oraz właściciela.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Mój pies sprawia problemy, ale ma już 9 lat. Czy da się coś z tym zrobić?
  Oczywiście! Zapraszam psy w każdym wieku, starsze lub schorowane psy zapraszam na zajęcia indywidualne na placu szkoleniowym lub w miejscu zamieszkania.