Ania Lora

Ania Lora

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Katowice Ligota-Panewniki
 • Ostatnio aktywny: 05 wrzesień 2019 21:59
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

Ze zwierzętami mam już do czynienie od wielu lat. Od kilkunastu lat jeżdżę konno. Kilka lat pracowałam z końmi. Od wielu lat mam psy w tej chwili mam 3 adoptowane, plus jeden na tymczasie, którego przygotowuję do adopcji. Wszystkie moje psiaki są pozytywnie nastawione do innych zwierząt. Miałam również koty i królika, więc te zwierzaki również nie są mi obce. Przez 8 lat pomagałam w prowadzeniu hotelu dla zwierząt, przedszkola dla szczeniąt i w szkoleniu psów. Także moimi obowiązkami było: karmienie, pielęgnacja, wyprowadzanie na spacery i opieka, a także utrzymywanie w czystości miejsca pobytu psa. Jestem osobą odpowiedzialną, obowiązkową i dla mnie najważniejsze jest dobro pupila. Poświęcam mu całą swoją uwagę.
Od kilku lat jestem dyplomowaną petsitterką. Byłam wolontariuszką w katowickim schronisku, wraz z moim goldenem brałam udział w akcji edukacyjnej "Ręka w łapę" dla dzieci od przedszkoli po licea, jak również dla osób dorosłych.
Jestem technikiem weterynarii. W miarę możliwości biorę udział w różnych wykładach i seminariach (posiadam certyfikaty), które dodatkowo wzbogacają mnie o wiedzę w tematyce związanej ze zwierzętami.
Opiekę w pełni dostosowuję do potrzeb zwierzaka, podawanie leków nie jest dla mnie problemem, zabiegi pielęgnacyjne również. Zwierzaki mają mnie w zasadzie non stop do dyspozycji.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (1) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Od 9 lat mam stałe zlecenie polegające na wyprowadzaniu dwóch labradorów Choco i Carmen, a od 4 lat beagle Blu i doga niemieckiego Vespera. Ponad to w czasie wyjazdów właścicieli pieski są na pobycie hotelowym u mnie. Od roku na stałe wyprowadzam kundelka Felka i kundelkę Maję. Ich właścicielom zostałam polecona przez behawiorystkę. Poza tym od 10 lat prowadzę domowy hotelik i stałymi klientami są psy różnej rasy, np: wyżełka węgierska (Gera), labrador (Lotek), terier tybetański (Scooby), bokser (Rebus), mieszaniec (Jasiek), dożyca niemiecka (Tysia i Emma) i wielu innych czterołapnych podopiecznych. :) Niestety kilku stałych podopiecznych odeszło już za Tęczowy Most. Miewam psiaki nie tylko z Katowic i miast ościennych. Ale również z Krakowa, Żywca. Dwóch moich podopiecznych zaadoptowałam, gdy tylko właściciele postanowili szukać im nowego domu. Jest to golden Ozzy i amstaffka Emi. Opiekowałam się również ostatnio kotem (Marian) i królikiem (Greta).

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Kocham zwierzęta i uwielbiam z nimi obcować. W swojej pracy lubię poznawanie zwierząt, nawiązywanie więzi z nimi, obserwowanie ich zachowań, co pozwala mi codziennie nauczyć się czegoś nowego, wzajemne zrozumienie. Nie ma nic przyjemniejszego, jak robić to co się kocha. Nie wyobrażam sobie bym mogła robić coś innego.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Oddanie zwierzaka, którego traktuje się jak członka rodziny, pod opiekę zawsze jest trudne. Przede wszystkim nie należy odkładać tego do dwóch dni przed wyjazdem, bo nawet nie ma czasu na wzajemne poznanie. Warto się spotkać z potencjalnym opiekunem, porozmawiać. W przypadku psów najlepiej zorganizować kilka takich spotkań, by psiak miał możliwość poznać osobę, która ma się nim zająć. W razie wątpliwości można prosić o kontakty do osób, które dawały już swoje zwierzaki pod opiekę do opiekuna. Ktoś kto nie ma złych zamiarów, nie będzie się bronił przed podaniem namiarów na właścicieli byłych podopiecznych.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Główne pytanie dotyczy kosztów. Niestety ludzie chcieliby by było to za pół darmo. Ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taka praca to jest odpowiedzialność. To nie jest tylko kwestia dać jeść i wyprowadzić na spacer. U mnie każdy podopieczny traktowany jest jak mój własny zwierzak. Ma zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, czułości, opieki w razie choroby. Warunki u mnie ma zbliżone do warunków domowych w jakich żyje. Wszystko dostosowuję do każdego podopiecznego z osobna. Jestem odpowiedzialna za życie i zdrowie zwierzaka i jestem do jego dyspozycji 24 godziny na dobę.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Jeśli tylko mam możliwość uczestniczę w wykładach i seminariach o tematyce związanej z tym co robię. Staram się pogłębiać wiedzę, chociażby dlatego, że mnie to bardzo interesuje i jest to moja pasja. Obecnie jestem w trakcie nauki, by uzyskać tytuł technika weterynarii. Dzięki temu będę w stanie jeszcze bardziej profesjonalnie zająć się podopiecznymi. W planach mam jeszcze kilka kursów, ale nie chcę robić wszystkiego naraz.