Anna H

Anna H

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
  Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 60 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Olkusz
 • Ostatnio aktywny: 03 kwiecień 2019 09:34
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Poszukujesz kogoś, kto podszkoli Ciebie i Twojego psa? Wyjaśni jego zachowanie? Oferuję swoją pomoc. Ukończyłam studia biologiczne, podczas studiów w Krakowie pracowałam jako petsitterka. Zajmuję się indywidualnym szkoleniem psów, co pozwala mi na dogadanie się z praktycznie każdym psem, także problematycznymi, małymi i dużymi. Pomoc przy spacerach, wizytach u weterynarza, pielęgnacji, szkolenie psów, rozwiązywanie problemów behawioralnych. Oferuję opiekę nad kotami w domu opiekuna. Opiekowałam się kocim cukrzykiem, posiadam podstawowe umiejętności asystenta wet (podawanie lekarstw, zastrzyków, kroplówek zleconych przez weterynarza itd.). Posiadam liczne referencje. Mam doświadczenie również z końmi oraz gadami. Doradztwo w sprawie doboru rasy, hodowli, szczenięcia. Konsultacje kynologiczne. Możliwy dojazd.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (4) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - staż jako asystent weterynaryjny w przychodni weterynaryjnej
  - pomoc przy socjalizacji szczeniąt rasy owczarek niemiecki
  - testy behawioralne owczarków niemieckich
  - opieka nad różnymi psami i kotami
  - pisanie artykułów specjalistycznych dot. opieki nad psami i kotami
  - udział w pokazie posłuszeństwa grupy tropiącej w ramach wolontariatu

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię w swojej pracy nowe wyzwania, ponieważ każdy pies oraz każdy właściciel zwierzaka to nowe wyzwanie - do każdego trzeba znaleźć najlepszy sposób na dogadanie się i przekazanie wiedzy, co dodatkowo motywuje do dalszego zdobywania wiedzy oraz doświadczenia. Opiekę nad kotami z kolei uwielbiam za ich kocie indywidualne charakterki.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Opieka nad zwierzętami jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym. Potencjalni chętni oraz właściciele często sobie nie zdają sprawy, jaka odpowiedzialność leży w ich rękach... przeciętny właściciel nie zastanawia się nad tym, co bedzie jak się stanie jego psu. Opiekun musi być świadom, że w razie jakiegokolwiek wypadku, spada na niego ogromna odpowiedzialność (zaatakowanie przez innego psa, nagłe zerwanie się smyczy, karabińczyka itd.) Dlatego każdy sam powinien odpowiedzieć na pytanie jak doświadczonej osobie chce powierzyć swojego zwierzaka, bez względu na cenę.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Najważniejsze byłoby dla mnie, czy opiekun po prostu dogaduje się z moim zwierzęciem oraz jego nastawienie do mojego zwierzęcia (świadomość potrzeb zwierzaka, indywidualne dopasowanie, stosowane metody szkoleniowe, zgodne z moimi). Ważne dla mnie byłoby również cierpliwe podejście do mojego zwierzęcia oraz cierpliwe rzeczowe odpowiadanie na zadane pytania.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  - czy masz doświadczenie z psami problematycznymi, dużymi, silnymi, wykazującymi agresję i jak sobie radzisz z bezpiecznym wyprowadzaniem takiego zwierzęcia?
  - czy boisz się zwierząt (dużych psów, syczących kotów, szczurzych ogonków itd.)
  - jak poradzisz sobie z potencjalnym agresywnym zachowaniem zwierzęcia wobec siebie w momencie, gdy nie ma właściciela zwierzęcia?
  - jak masz zamiar zapewnić zwierzęciu odpowiednią dawkę ruchu na spacerze, czy puścisz mojego psa ze smyczy? (prawidłowa odpowiedź: nie, tylko 10 m linka)

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przede wszystkim obiektywnie spojrzeć na swoje zwierzątko. Jaki jest o typ psa, jaki typ kota? Z kim się będzie najlepiej dogadywać? Czy to typ przytulaka, czy może podchodzi z dystansem i będzie się źle czuł z osobą, która z "miłości do zwierzątek" będzie się jej narzucać. Czy pies ma problemy wychowawcze, potencjalnie niebezpieczne dla innych nawyki, czy jest łatwy w obsłudz, czy może wymaga doświadczonego podejścia.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Traktuję opiekę nad zwierzętami jako pracę dorywczą, lecz podchodzę do tego profesjonalnie. Od zawsze potrafiłam dopasować się do potrzeb konkretnego zwierzęcia, rozumiem że czasem trzeba iść na kompromis. Lubię zwierzęta, lecz daleko mi do ich bezgranicznego wielbienia, więc poza obdarzaniem ich uczuciem zawsze mam na uwadze bezpieczeństwo ich oraz otoczenia.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Klienci zwykle nie są w stanie zprecyzować swoich wymagań i to ja im tłumaczę co i jak oraz to ja dopytuję. Niestety, najczęściej pada tylko i wyłacznie pytanie o cenę. Czasami pytają o metody szkoleniowe i doświadczenie. Staram się zawsze wyczerpująco odpowiadać na pytania, w myśl że nie ma głupich pytań.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Pewnego razu opiekowałam się 8-miesięcznym samcem husky, który był wychowywany bezstresowo przez swoją jedyną młodą właścicielkę. Mieszkali na 10-piętrze w małej kawalerce. Na dzień dobry, gdy usiadłam na kanapie, pies próbował mnie z niej zepchnąć. Na pytanie jak Pani karci psa, odpowiedziała iż wiesza na lampie... papier toaletowy, a następnie izoluje psa w łazience. Podobno pies wiedział, iż to znaczy, że coś przeskrobał. Trudna sprawa, gimnazjalny wiek dorastającego psa rasy północnej, który nie posiadał w ogóle szacunku do człowieka, który nigdy nie pozostawał bez właścicielki (wyjeżdzała na kilka dni do Anglii). Było naprawdę "wesoło", gdy ścieliłam łóżko, pies bez ceregieli zajmował je i ani myślał się ruszyć, po kilku razach jednak ustąpił i tylko próbował się niepostrzeżenie wślizgnąć. Na spacerach buntował sie bez przerwy i trudno go było utrzymać. Lonżowałam go jak konika na 10 m lince, by trochę pary z niego zeszło i potrafił tak 20 kółeczek pełnym galopem. Gdy widział psa z odległości 100 m to przypadka i on się nie ruszy. Eh, bezstresowe wychowywanie... gdy jednak dorwał w kuchni na blacie jednorazówkę po kurczaku i chciał ją zjeść, to trzeba mu było ją odebrać. Ciekawe co robiła właścicielka w takim przypadku (przyznała, że pies kradnie z lady jedzenie). Psu się tak nie sposobało wyciąganie reklamówki z pyska, że mnie chciał ugryźć ;-) Cała historia była męcząca, ale skończyła się szczęśliwie dla wszystkich. Od tej pory jednak uważniej przyglądam się ofertom i adekwatnie do nich dobieram opłaty.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Wykonywałam badania behawioralne psów rasy owczarek niemiecki i owczarek niemiecki długowłosy, w celu ujęcia ich w mojej pracy magisterskiej. Odwiedziłam kilka większych polskich miast i przeprowadziłam test na około 90 psach, co było nie lada wyczynem. Obroniłam się z tej pracy i uzyskałam bardzo pochlebną opinię od recenzenta z sugestią, że przydałoby się taką pozycję wydać książkowo. Inne osoby też bardzo pozytywnie odebrały tą pracę.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Aby pogłębiać swoją wiedzę, biorę udział w wielu seminariach dotyczących psów (z naciskiem na obedience - psi sport). Wymieniam się wiedzą z innymi kynologami. Posiadam również obszerną biblioteczkę z psimi poradnikami, starymi i nowymi - i z każdej staram się coś nowego wyciągnąć.