Anna Raszka

Anna R

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne , Opieka w hoteliku - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 7 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Tychy
 • Ostatnio aktywny: 14 styczeń 2018 21:48
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Album zdjęć Album zdjęć

Kocham zwierzęta i dzieci. Są niewinne i nigdy nie kłamią za to dobrze słuchają. Jestem otwarta i każdym pupilem się zajmę. Zęby i pazurki mi nie straszne. Jeśli zwierzak pod moja opieką ma możliwości (fizyczne) to siedzieć spokojnie cały czas mu nie dam. Trzeba się pobawić np w pobliskim parku, porzucać piłeczkę, patyk albo zwyczajnie pochodzić po okolicy niuchając wszystko co się da Sama mam zoo w domu (2 psy, kota i świnkę morską, stado kur i królików) Każde z nich jest radosnym i zdrowym zwierzem. Zajmuję się zwierzętami innych i dbam o nie jak o swoje własne. Kiedyś chciałam być weterynarzem więc zawzięcie uczyłam się tego fachu na własną rękę. Teraz każdą nieprawidłowość jestem w stanie wypatrzeć a i czasem coś na nie poradzę jeśli jest to drobnostką. Ludzie mówią że dobrze dogaduję sie z psami i zawsze wiem o co im chodzi, nie wiem jednak czy to prawda bo sama tego nie zauważam. Jeśli chcesz bym zajęła sie twoim pupilem, na własne oczy mnie sprawdź.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne , Opieka w hoteliku - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (6) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opiekowałam sie yorkiem przez 2 miesiące. (wyprowadzanie zabawa i karmienie)
  Wyprowadzałam bokserkę z szczeniętami 3 razy w tygodniu do parku (jeden bokser to już szaleństwo a cała banda szczeniąt to już totalny odjazd)
  Zabierałam labradora przez 3 miesiące raz w tygodniu na wizyty u weterynarza (właściciel jeździ na wózku a labrador miał problemy z sercem)
  Do tej listy dodam jeszcze że wyprowadzałam z 6 innych pupili, głównie psów, na zwykłe obwąchiwanie parków.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Uwielbiam obserwować zachowania i interakcje zwierząt z ich otoczeniem. Są piękne w swej prostocie. Nie stosują uników, trików czy podstępów. Jeśli czegoś chcą mówią to otwarcie, jeśli się boją to pokażą to, tak jak potrafią i nie zasłonią się pozorami. Nie są bohaterami na pokaz. To własnie kocham. Wierne oczka, merdające ogonki, i nie umiejące się powstrzymać od kołysania pupki no i oczywiście strzygące na prawo i lewo uszka.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciała bym wiedzieć przede wszystkim czy opiekun będzie w stanie należycie się zając moim np psem. Czy może poświecić te 2h co drugi dzień na szaleńczy rajd po lesie albo spokojny spacer parkowymi ulicami albo też porzuca mu piłkę lub patyk. Czy gdy będzie spragniony da mu pić i jeśli tego bym wymagała dał jeść po powrocie. Czy będzie w stanie dostrzec to że mój pies kuleje i udzielić mu jakiejś pomocy jeśli będzie to możliwe. Chciała bym to wszystko wiedzieć bo to własnie jest praca opiekuna zwierząt.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Klient powinien mieć na wzgledzie przede wszystkim dobro swojego pupila i pytania powinny być ukierunkowane pod tym własnie względem. Przykład?
  1. Pupil jest pospolitym niuchaczem wszystkiego przed swoim nosem wiec właściciel powinien zapytać czy opiekun może chodzić żółwim tempem by zwierzak mógł pomiuchać wszystko co sie da.
  2. Pupil lubi biegać jakby ziemia sie za nim waliła - powinien spytać czy opiekun ma dość pary by za nim nadążyć i czy da mu pić gdy już język psa sięgać będzie samej ziemi.
  3. Oczko w głowie właściciela kocha sie bawić - pytanie powinno odnosić sie wiec o to czy opiekun jest w stanie sie przez ten czas ciągle bawić i zapewne wymyślać kolejne zabawy.
  Im więcej pytań zada klient tym łatwiej potem opiekunowi domyślić się potrzeb podopiecznego.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Powinien pomyśleć racjonalnie o swoich potrzebach ale przede wszystkim o tym czego by chciał i potrzebował jego pupil. Czy tak naprawdę potrzebuję opiekuna? Ile jestem w stanie mu płacić? Kiedy dokładnie miał by ten opiekun zajmować się moim pupilem? Co będzie musiał robić opiekun z moim zwierzęciem? Czy dany opiekun jest osobą odpowiedzialną i nie skrzywdzi mojego pupila?
  Myślę że to jedne z ważniejszych pytań jakie klient powinien zadać sam sobie przed zatrudnieniem kogoś komu oddawać będzie kogoś cennego.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  By być opiekunem trzeba najpierw wiedzieć czego potrzebują zwierzęta. To nie tylko jedzenie i picie czy potrzeby fizjologiczne. Zwierzęta rozumieją więcej niż zazwyczaj człowiek myśli. Uczą się nas słuchać. Potrzebują naszego ciepła, naszej obecności i uwagi. W każdej pracy zdarzają sie wypadki. Jednak to nie opiekun jest ważny tylko ten mały stwór którym się zajmujesz. Gdy zrani łapę np na szkle postaraj sie to szkło wyjąc z łapy ale ostrożnie, wróć do domu poinformuj właściciela i każ psu leżeć spokojnie. Gdy pogryzie go inny natychmiast dzwoń do właściciela wracaj do domu, a jeśli wygląda to źle zabierz pupila do lecznicy. Jeśli kot wpadnie na szafkę i chwieje się jak pijany, siłą połóż go na ziemi i jeśli wstanie po kilku minutach to jest okey a jeśli sie położy dzwoń do właściciela. Niczego nie ukrywaj przed właścicielem bo to zaszkodzi i Tobie i zwierzęciu. Naucz sie patrzeć uważnie na podopiecznego. Jego ciało i zachowanie powie ci w jakim jest on nastroju i czy nic mu nie jest albo czy chce sie bawić, atakować itp