Barbara K

Barbara K

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 60 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Warszawa Ursynów
 • Ostatnio aktywny: 11 listopad 2019 13:42
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Album zdjęć Album zdjęć
 • Zweryfikowane referencje Zweryfikowane referencje
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Całe życie, odkąd pamiętam w moim świecie były zwierzęta. Kiedy miałam 8 lat znalazła mnie pewna bezdomna suczka i jej piec nowonarodzonych szczeniaków mieszkających pod jednym z osiedlowych balkonów. Diana odprowadzała mnie do szkoły i tam czekała kilka godzin, aż z niej wyjdę. Tak długo za mną chodziła, aż rodzice zgodzili się, aby z nami zamieszkała. Żyliśmy razem przez kilkanaście lat. :)

Potem było wiele bezdomnych, którym trzeba było znaleźć dom czy chorych, które trzeba było ratować. Wiele godzin spędzonych w klinice weterynaryjnej i schroniskach. W dzieciństwie były też papużki, świnki morskie, rybki, żółwie itp. Teraz jest 7 istot różnych gatunków :) Bez zwierząt nie wyobrażam sobie życia, są częścią mojej duszy...

W dzieciństwie postanowiłam zostać weterynarzem, ale wyszło na to, że stałam się filologiem i nauczycielem :) Jednak posiadam formalne wykształcenie również z zakresu zoologii i etologii.

Ukończyłam studia podyplomowe na SGGW "Pies w społeczeństwie: hodowla i zachowanie", a także warsztaty organizowane przez brytyjską firmę Dog's Trust oraz seminarium ze znanym profesorem Patrickiem Batesem pt. "Problemy w hodowlach psów i ich konsekwencje w świetle ich dobrostanu." Jestem absolwentką kursu instruktorów rekreacji ruchowej specjalność jazda konna. Uczestniczylam w setkach kursów, seminariów, warsztatów i konferencji naukowych związanych z psychologią zwierząt.

Jestem również doktorantką specjalizującą się w obrazie zwierząt i ich zachowań przedstawianych w kulturze popularnej.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy i opiece nad zwierzętami jako dog-walker, pet-sitter i opiekun, a także zoopsycholog. Organizowałam półkolonie zimowe i letnie dla Miłośników Zwierząt (dla dzieci). Jestem instruktorem jazdy konnej, w stajni spędziłam połowę swojego życia. :)

Zajmuję się również profesjonalną fotografią zwierząt, oferuję sesje, plenery i portrety zwierząt.

Chętnie zajmę się różnymi gatunkami zwierząt (psy, koty, gryzonie, ptaki, ryby itp). Oferuję długie, edukacyjne spacery z psami, podstawowe szkolenie, karmienie, kąpanie, zabawę i opiekę, a także porady dla właścicieli. Jestem dyspozycyjna od pon - pt. Spaceruję z psami głównie w godz. 12:00 - 14:00 (inne terminy do rozważenia). Interesują mnie okolice Ursynowa (inne do rozważenia).

Zwierzęta kocham nad życie, a największą przyjemnością dla mnie jest spacer z psami po parku lub lesie. Wtedy naprawdę odpoczywam. :)

Zapraszam :)

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

3 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Pani Barbara opiekuje sie moimi kotkami juz ponad miesiac. dba o to, zeby zawsze mialy jedzenie, wode i czysta kuwete. Poza tym, nawiazala swietny kontakt z moimi kotkami, bawi sie z nimi i zajmuje sie nimi codziennie. Widze, ze koteczki sa szczesliwe i zadbane. W ostatnim czasie byla potrzeba pojechac z jedna z kotek na obciecie wlosow, wszystko zostalo ze mna uzgodnione i odbylo sie to w najbardziej korzystnych warunkach dla kotki. Poza tym, zdjecia kotek publikowane sa na facebooku i moge ogladac co sie u nich dzieje. Oczywiscie na te publikacje musialam wyrazic zgode. Podsumowujac, pani Barbara jest swietna opiekunka moich zwierzakow. Dba o to aby im bylo dobrze jak i o moj comfort psychiczny."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Pani Barbara opiekuje sie moimi kotkami juz ponad miesiac. dba o to, zeby zawsze mialy jedzenie, wode i czysta kuwete. Poza tym, nawiazala swietny kontakt z moimi kotkami, bawi sie z nimi i zajmuje sie nimi codziennie. Widze, ze koteczki sa szczesliwe i zadbane. W ostatnim czasie byla potrzeba pojechac z jedna z kotek na obciecie wlosow, wszystko zostalo ze mna uzgodnione i odbylo sie to w najbardziej korzystnych warunkach dla kotki. Poza tym, zdjecia kotek publikowane sa na facebooku i moge ogladac co sie u nich dzieje. Oczywiscie na te publikacje musialam wyrazic zgode. Podsumowujac, pani Barbara jest swietna opiekunka moich zwierzakow. Dba o to aby im bylo dobrze jak i o moj comfort psychiczny."

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Pani Barbara R. to profesjonalistka w opiece nad zwierzętami. Od pierwszego spotkania Panią Barbarę zaakceptował mój pies (jest to 15 letnia suczka, która niestety nie lubi obcych osób, jest groźna). Poza tym ma związaną z wiekiem dysplazję stawów biodrowych, nie ma prawej przedniej łapy (kikut) i waży około 60 kg. Pani Barbara stosując profesjonalną wiedzę potrafiła zmienić moją suczkę z psa z wieloma problemami (psychiczne i fizyczne) w pieska, który chętnie z Panią Barbarą wychodzi. Polecam Panią Barbarę do opieki nad zwierzętami z problemami ."

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Niniejszym zaświadczam, iż pani Barbara kilkakrotnie opiekowała się moja kotką w czasie naszej nieobecności w weekendy. Zwykle w lipcu i sierpniu w latach 2011-2014, jak również w czasie naszych dłuższych wyjazdów wakacyjnych w tym samym okresie. Przychodziła nakarmić kotkę, opróżnić i umyć kuwetę, pobawić się z nią, pogłaskać, bo jak wiadomo koty tego potrzebują. Czasami zostawała dłużej jak widziała ze nasza kotka potrzebuje więcej ruchu i zabawy czy chociażby pieszczot. Pani Barbara ma świetne podejście do zwierząt, umie troskliwie i profesjonalnie zajmować się nimi, ma niesamowite zdolności zjednywania sobie naszych czworonożnych przyjaciół. Nie boi się ugryzień czy zadrapań, co przy tej pracy możne się zdarzyć. Do jej pracy nie miałam żadnych zastrzeżeń, nigdy nie miałam obaw przy powierzaniu naszej kici pod jej opiekę. W tym roku również planujemy powierzyć jej opiekę nad naszą pupilką w okresie wakacyjnym. Reasumując jestem zadowolona ze świadczonych przez nią usług i mogę z czystym sumieniem polecić p. Barbarę tym, którzy będą chcieli z jej usług skorzystać. Monika Michalska"

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka nad kotem pod nieobecność właścicieli, spacery z psami do lasu i na łąki, opieka nad koniem, wspaniałe chwile spędzone ze zwierzętami. Latem 2014 zorganizowałam i poprowadziłam pierwsze w Polsce Półkolonie dla Miłośników Zwierząt o zwierzętach i z udziałem zwierząt, dla dzieci, podczas których uczyły się one jak opiekować się różnymi zwierzakami, jak szkolić psa, jak jeździć konno oraz uwrażliwiały się na potrzeby zwierzaków. Wspaniałe doświadczenie. :)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Kocham zwierzęta, każda chwila, spędzona z nimi jest warta wszystkiego, są bezinteresowne, uczciwe, bezpośrednie i lojalne. Nie czynią krzywdy bez przyczyny, nie oceniają, nie krytykują, kochają cię bo jesteś przy nich :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Warto zapytać o kwalifikacje, o ukończone szkoły czy kursy oraz o doświadczenie. Wiele osób chce opiekować się zwierzętami, bo je lubi, ale ma bardzo małą wiedzę i dlatego bardzo ważny jest nie tylko stosunek opiekuna do zwierząt, ale również edukacja i doświadczenie. :)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Dlaczego wykonujesz tą pracę? Jakimi zwierzętami się opiekujesz? Co jest w twojej pracy najtrudniejsze? Jak radzisz sobie ze stresem? Jak porozumiewasz się ze zwierzętami? Co cię najbardziej satysfakcjonuje? Jaką trzeba mieć edukację, aby dobrze wykonywać ten zawód?

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Jakie masz doświadczenie? Jakie masz wykształcenie? Czy masz swoje zwierzęta, a jeżeli tak to jakie? Jak radzisz sobie z trudnymi zachowaniami psa? Co robisz kiedy pies jest agresywny? Co czujesz kiedy jesteś ze zwierzętami? Dlaczego się tym zajmujesz?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Jakie osoba ma wykształcenie, doświadczenie i stosunek do zwierząt. Jakie są motywacje osoby, dlaczego się tym zajmuje. Jak radzo sobie w sytuacjach stresowych lub niebezpiecznych? Jaki ma temperament, czy się nie boi, czy jest opanowana, zrównoważona. Ile ma lat?

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jestem osobą z doświadczeniem, nie tylko zawodowym, ale również życiowym, przez co mam możliwość przewidywania sytuacji oraz odpowiedniej reakcji w sytuacjach nagłych. Posiadam formalne wykształcenie. Specjalizuję się w zoosemiotyce, a więc mam możliwość lepszego zrozumienia co zwierzęta chcą przekazać komunikując się, zwłaszcza psy. Taka możliwość daje większą gwarancję zapobieżenia sytuacjom trudnym i niepożadanym. Nie boję się zwierząt, a zatem mogę opiekować się wszystkimi zwierzakami. Ponadto mogę przeprowadzić podstawowe szkolenie posłuszeństwa psa, udzielić porad właścicielom, a także wykonać profesjonalne, piękne zdjęcia zwierzaków. :)

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Ile kosztują spacery z psem? Od 40 zł. (plus dojazd jeżeli jest daleko). Kiedy jest Pani dyspozycyjna? Od poniedziałku do piątku. W jakich godzinach? 12:00 - 14:00, inne godziny do rozważenia. Co może Pani zaoferować? Spacery edukacyjne indywidualne i grupowe, podstawowe szkolenie psa, korektę niepożądanych zachowań, karmienie, kąpanie, opiekę, w tym opiekę nad różnymi gatunkami zwierząt oraz zwierząt z problemami behawioralnymi. Dodatkowo porady dla właścicieli psów i profesjonalne sesje zdjęciowe zwierzaków.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Negocjacje mojego psa ;) Idziemy sobie przez las i spotykamy ładnego dalmatyńczyka, który dumnie niesie duży patyk. Mój psiak podchodzi do niego, z boku, z drugiego boku, z przodu, w pozycji uległej, liże po pysku, macha ogonem i wszelkimi sposobami prosi, aby oddał mu patyk. Dumny dalmatyńczyk ani drgnie, kroczy dumnie do przodu ze swoim kijem. Widząc, że podlizywanie się i prośby nie przynoszą rezultatu mój psiak skręca w bok i węszy, po czym znajduje patyk i szybko idzie z nim do kolegi. Podsuwa mu patyk jakby mówił: "zobacz, jaki ci przyniosłem, wymień się, weź ten, a daj mi swój". Niestety beskutecznie. Nie poddając się mój psiak wyrzuca patyk i znajduje kolejny i ponawia próbę, ale niestety znowu bezskutecznie. W końcu oddala się w las. Dalmatyńczyk nie ma już sił, bo kij wielki i ciężki więc rozglądając się dookoła, zbacza trochę z drogi i zatrzymuje się pod krzaczkiem upuszczając na moment patyk, aby rozprostować szczęki. W tym momencie z tyłu wyskakuje z krzaków mój pies, wskakuje przednimi łapami na kij i unosi lekko wargi, pokazując białe ząbki jakby mówiąc: "teraz to już jest moje, odejdź!" i dalmatyńczyk oddala się zrezygnowany, oglądając się smutno za siebie. :) Tak wyglądały negocjacje i rozwiązanie problemu przez mojego psa bez uciekania się do zbędnej przemocy :) Dlatego kocham psy. :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  To niezwykła, satysfakcjonująca i wspaniała praca, pełna nowych wyzwań i przynosząca wielką radość. Wymaga jednak odpowiedzialności, wytrwałości, cierpliwości i bezgranicznej miłości do zwierząt. Trzeba również posiadać odwagę i determinację. Kontakt ze zwierzętami jest czymś wpsaniałym i niezwykłym. :)

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Po wielu latach pracy w zawodzie nauczyciela, jednocześnie zawsze przebywając wśród zwierząt, zdecydowałam, że teraz to już chciałabym zająć się tym zawodowo i podjęłam studia podyplomowe na SGGW. Poczułam, że wolę przebywać ze zwierzętami niż z ludźmi :)

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Zorganizowałam pólkolonie letnie dla Miłośników Zwierząt o zwierzętach i z udziałem zwierząt. Stworzyłam unikatowy program i prowadziłam zajęcia z dziećmi, podczas których przekazywałam im wiedzę, zaszczepiałam fascynację światem zwierząt i uwrażliwiałam je na potrzeby zwierzaków. To było bardzo satysfakcjonujące, a jednocześnie urocze :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Ukończyłam studia podyplomowe na SGGW "Pies w społeczeństwie: hodowla i zachowanie.", kurs instruktorów rekreacji ruchowej, specjalność jazda konna, seminarium Patricka Batesa "Problemy w hodowlach psów i ich konsekwencje w świetle ich dobrostanu", warsztat prowadzony przez brytyjską firmę Dog's Trust, szereg innych wykładów, warsztatów i seminariów, w tym konferencje naukowe, posiadam tytuł Bachelor of Science z psychologii, a obecnie jestem doktorantką specjalizującą się w badaniu obrazu zwierząt w kulturze popularnej. Uczę się też do zawodu: technik weterynarii. Nieustannie czytam. :)

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Organizacja Półkolonii Letnich dla Miłośników Zwierząt i prowadzenie zajęć z dziećmi, o zwierzętach i z udziałem zwierząt. Był to fascynujący i satysfakcjonujący projekt. Jedyne takie półkolonie gdzie dzieci uczyły się jak opiekować się zwierzakami, szkoliły psa i jeździły konno. :)

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  CENNIK:

  - spacery z psem od 40 zł plus dojazd (suczki i pieski bez problemów behawioralnych, reagujące na komendy, nie przejawiające nadmiernej agresji, od 2 - 4 piesków/ spacer, spacery blisko domu właściciela, piechotą); w przypadku zleceń długoterminowych, płatnych z góry za min. miesiąc cena wynosi 30 zł

  - spacery indywidualne 60 zł/ godz. (30 zł/ pół godz.) plus dojazd (z podstawowym szkoleniem/ korektą niepożądanych zachowań, dostosowane do indywidualnych potrzeb, przyjmujemy pieski z problemami)

  * preferujemy zlecenia minimum tygodniowe
  * płatności regulujemy z góry za tydzień
  * podano ceny netto
  * dodatkowo GRATIS - profesjonalne zdjęcia ze spacerów z pieskiem :) (1 x w miesiącu, 10 zdjęć) (możliwość wykupienia sesji zdjęciowych za dodatkową opłatą)

  - opieka u właściciela w domu min. 60 zł
  - całodobowa opieka u nas 30 - 60 zł/ doba ( w zależności od gatunku zwierzęcia oraz długości pobytu)
  - porady dla właścicieli 60 zł/ godz plus dojazd
  - profesjonalna fotografia zwierząt i właścicieli ze zwierzętami: 1 godzina pracy w terenie 60 zł, min 2 godziny; 30 zdjęć na DVD 150 zł lub 15 zł/ odbitka 10/15

  * koszt dojazdu: do 5 km - 5 zł, 6 - 10 km - 10 zł, 11 - 20 km - 20 zł

  FOTOGRAFIA ZWIERZĄT: dni i godziny do indywidualnego ustalenia, niektóre poranki oraz popołudnia, pon - pt, niektóre weekendy; Ceny: 1 godzina pracy w terenie 60 zł (min. dwie godziny), 30 obrobionych zdjęć na DVD 150 zł lub 15 zł odbitka; dla klientów korzystających z usługi: spacery z psami lub opieka nad zwierzakami, 1 x w miesiącu 10 profesjonalnych zdjęć GRATIS!

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Polecam skończyć jakąś szkołę i kursy/ seminaria/ warsztaty, a potem non-stop się doszkalać poprzez uczestnictwo w różnych kursach/ seminariach/ warsztatach oraz ciągłe czytanie. Polecam posiadanie własnych zwierząt, aby zdobyć gruntowne doświadczenie. No i polecam przebywanie ze zwierzakami i zastanowienie się czy to jest zawód dla mnie: czy się nie boję, czy jestem odpowiedzialna, czy potrafię się odpowienio zachować w trudnych chwilach.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Doświadczenie zawodowe i życiowe, wykształcenie i wielka miłość do zwierząt. Dodatkowo, jestem osobą wykształconą również psychologicznie i pedagogicznie, a więc potrafię pracować z ludźmi. Umiem również fotografować, a więc mogę zrobić piękną dokumentację z opieki nad zwierzakami :)

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałabym ciągle zdobywać kolejne doświadczenia, pracując ze zwierzakami. I uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się, uczyć się i jeszcze raz uczyć się.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Dlaczego kochasz zwierzęta? Bo są uczciwe, bezpośrednie, lojalne i bezinteresowne w swojej miłości, bo nie oceniają, nie krytykują, nie mądrzą się, bo w ich świecie wszystko jest zrozumiałe, a reguły gry są przewidywalne i wytłumaczalne. Bo nie krzywdzą bez potrzeby i nie czerpią przyjemności w patrzeniu na cierpienie innych. Bo są piękne i czyste. :)

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Co jest najpiękniejszego w posiadaniu zwierzęcia? Wielka, lojalna przyjaźń, która trwa do końca życia jednego z przyjaciół, a może nawet i potem .... Możliwość nawiązania pięknej, bezinteresownej relacji z drugą istotą.