Dorota B

Dorota B

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
  Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Poznań Grunwald
 • Ostatnio aktywny: 20 luty 2019 11:19
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Dzień dobry!
Jestem behawiorystką, która potrafi aktywnie spędzać czas ze zwierzętami i urozmaicać ich codzienną rutynę. Podejmuję się również opieki nad zwierzętami problemowymi i pomagam w rozwiązywaniu drobnych problemów.
Priorytetem w opiece jest bezpieczeństwo zwierzęcia oraz jego komfort i to stawiam na pierwszym miejscu.
Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania oraz przyjdę na wizytę zapoznawczą - zapraszam do kontaktu :)

(***)

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (6) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Najczęściej jest to opieka nad kotem w jego domu - karmienie zabawa, sprzątanie oraz spacery z psami w trakcie pracy właściciela. Jeśli pies jest zdrowy i energiczny: biegamy, węszymy, przeciągamy się, robimy postawy ćwiczeń z posłuszeństwa itp.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Możliwość kontaktu ze zwierzętami i jednocześnie sprawianie im radości poprzez urozmaicanie dnia. Zarówno psy jak i koty cieszą się na mój widok, bo kiedy przychodzę - dzieją się fajne rzeczy: zabawa, spacer, karmienie itp.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Koniecznie spotkanie i rozmowę. Obserwowanie jak opiekun podchodzi do zwierzaka. Warto też zadawać pytania kontrolne: "co jeśli..."
  Warto też podpisać umowę o opiekę, w której regulujecie wszystkie detale.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałabym przede wszystkim mieć pewność, że petsitter zastosuje się do moich zaleceń odnośnie opieki, wykaże się cierpliwością i łagodnością w stosunku do moich zwierząt.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Najlepiej byłoby po prostu spotkać się z potencjalnym opiekunem i zobaczyć jak radzi sobie ze zwierzęciem. Można również przytaczać różne sytuacje związane z życiem Waszego pupila i pytać co dana osoba zrobiłaby w takiej sytuacji (np, kiedy pies chowa się i nie chce założyć szelek).

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Moim zdaniem przede wszystkim trzeba przemyśleć to, w jaki sposób zorganizować opiekę, żeby nasze zwierzę czuło się możliwie jak najbardziej komfortowo. Dlatego między innymi polecam opiekę w domu właściciela - na swoim terenie zwierzęta zawsze czują się lepiej.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie zniechęcam się pracą/opieką nad zwierzętami trudnymi. Nie mam problemu, żeby siedzieć przy kocie 2 h i czekać na to, aż mnie zaakceptuje czy zapoznawać się z agresywnym psem kilka dni zanim pozwoli mi się do siebie zbliżyć, ubrać i wyjść na spacer.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Często aktywny trening/zabawa/spacer rozwiązuje problemy, które dręczą właścicieli: niszczenie przedmiotów, załatwianie się w domu, atakowanie stóp (koty) i wiele innych. Cudownie obserwuje się sytuację w której po prostu zapewnienie zwierzęciu jego podstawowych potrzeb ruchu i stymulacji umysłowej rozwiązuje problemy.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Każdy właściciel w momencie, kiedy jego zwierzę jest pod moją opieką - ma informacje o tym co się dzieje. Mogę udostępniać filmy i zdjęcia na bieżąco. Właściciele często martwią się o swoje zwierzęta, a otrzymanie filmu np z zabawy na spacerze odrobinę uspokaja i poprawia humor! :)

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Interesuję się behawioryzmem zwierząt (głównie psów), lubię spędzać z nimi czas i obserwować ich zachowania. Wiem również jak ważne dla zwierząt są aktywności: zabawa, polowanie, trening umysłowy i ruch. To właśnie z ich braku zwierzęta często są nieszczęśliwe, natomiast właściciele nie mają możliwości wyrwać się z pracy na spacer z psem co jest absolutnie zrozumiałe ;)
  I tutaj pojawiam się ja - jako rozwiązanie problemu właściciela, poprawienie samopoczucia zwierzaka i moja szansa na zarobek.
  Sama mam obecnie lękliwego psa i wiem ile czasu trzeba poświęcić takiemu zwierzakowi.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Jestem behawiorystką psów, mam stały kontakt ze zwierzętami i ciągle uczę się ich zachowań. Dodatkowo wciąż studiuję książki i dostępne dane w internecie odnośnie behawioryzmu zwierząt. Uczę się również angielskiego aby być na bieżąco z informacjami z zagranicy - bo tłumaczenia docierają do nas niestety ze sporym opóźnieniem.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio była to opieka nad kotką - 5 dni w jej mieszkaniu. Codziennie przychodziłam na 1,5 godziny aby pobawić się, posprzątać, wygłaskać i nakarmić.
  Całość wyniosła: 150 zł

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Moja stawka godzinowa to 20 zł. Jeśli musiałabym dojeżdżać gdzieś dalej - wiąże się to z dodatkową opłatą (w zależności od odległości).

  Przy dłuższych zleceniach: np pies potrzebuje opieki 4-5h dziennie stawkę można negocjować.
  Minimalny czas to 40 min, maksymalnie mogę zostać ze zwierzakiem nawet kilka dni w wyjątkowych przypadkach.

  Konsultacja behawioralna: 80 zł

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Spotkanie z kimś kto już pracuje w ten sposób, uczenie się o mowie ciała zwierząt, sygnałach uspokajających i potrzebach danych gatunków. Ciągły kontakt ze zwierzętami - również tymi problemowymi. Zaznajomienie się z prawem dotyczącym zwierząt zarówno ogólnym jak i lokalnym (czy np w Twoim mieście można spuszczać psy ze smyczy?).

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem bardzo empatyczną osobą i widzę, kiedy zwierzę czuje się źle/niekomfortowo. Nie robię nic na siłę i na czas - potrafię wczuć się w sytuację zwierzęcia i staram się być jego partnerem oraz wsparciem.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Ważne jest dla mnie skupianie uwagi psa na spacerze i wciąż to ćwiczę. Język angielski oraz odwiedzenie klas komunikacji. Dokształcam się również z komunikacji kotów i ich mowy ciała.