Helena O.

Helena O.

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne , Opieka w hoteliku - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Lublin
 • Ostatnio aktywny: 19 czerwiec 2019 08:42
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Interesuje się zwierzętami i bechawiorystyką. Sama miałam dwa wilczury, obecnie mam sunie wilczka i średniej wielkości kundelka. Często pomagam znajomej w opiece nad jej 10 letnią sunią kundelkiem, 10 letnim wilczurem i 6 kotami. Przez wiele lat byłam wolontariuszką w schronisku dla bezdomnych zwierząt obecnie prowadzę mały domowy hotelik oraz dom tymczasowy. Psy lubią mnie bo rozumiem ich potrzeby i język ciała. Opiekunowie cenią mój profesjonalizm oraz fakt że stosuje się do ich zaleceń i prefencji psów w końcu to oni znają je najlepiej, doceniają też, że mówię im co działo się na spacerze i donoszę o każdej nawet najmniejszej zmianie w zachowaniu ich pupili.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne , Opieka w hoteliku - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Ostatnio pracowałam głownie dla bliskich znajomych oraz rodziny. Zajmowałam się dość licznym stadkiem na które składa się kilka kotów dwa psy oraz szynszyle, koszatniczka i królik. Zajmowałam się też tak zwanymi "trudnymi" psami. Jestem też wolontariuszką Fundacji Przyjazna Łapa która współpracuje z Puławskim schroniskiem dla zwierząt. Prowadzę również dom tymczasowy.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię kontakt ze zwierzętami, oraz to że mogę zarabiać robiąc to co kocham. Czyli opiekując się zwierzętami. Bardzo cieszy mnie też to że poznaje wielu sympatycznych ludzi oraz to że w ten sposób pomagam zarówno właścicielom jak i zwierzętom.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Powinien w pierwszej kolejności zapytać o doświadczenie. O to jakimi zwierzętami się zajmował się potencjalny pracownik, Dowiedzieć się o doświadczenie z tymi zwierzęciem nad którym ma być sprawowana opieka. Co wie o żywieniu zwierząt nad jakimi miała by sprawować opiekę

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim powinna zastanowić się jak jej pupil reaguje na osoby postronne oraz to w jaki sposób zniesie rozstanie z opiekunem. Ważne jest też przemyślenie formy opieki czy lepiej będzie aby pracownik wziął zwierze do siebie czy też zwierze lepiej zniesie obecność takiej niani w swoim mieszkaniu.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Wyższość moich usług opieram o bardzo dobre rozumienie tego co pies chce mi swoim zachowaniem powiedzie rozumiem też doskonale podstawy na jakich psiaki działają. Cały czas się dokształcam i zdobywam nową wiedzę głownie pracując z psami jak też czytając fachową literaturę. Swoją wiedzę opieram na takich ludziach jak Kondrad Lorenz czy Zofia Mrzewińska. Znam też metody pracy szkoleniowców takich jak Jacek Gałuszka. W trudnych sytuacjach zachowuje zimną krew i potrasfie wyprowadzić z nich psy obronną łapą.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Moi klienci najcześciej pytają mnie o doświadczenie oraz metody jakich używam w pracy z psami. Odpowiadam że sama byłam właścicielką 2 dużych psów, byłam przez wiele lat woolntariuszką w schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz o tym że prowadzę dom tymczasowy i obecnie również mam 2 psy. Zaś w sprawie metod staram się pracować metodami pozytywnymi jednak tylko do momentu gdy nie jest to niebezpieczne dla otoczenia.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  W ostatnim czasie prowadzę dom tymczasowy na który przyjęłam do niego około 5 miesięcznego psiaska który nie umiał absolutnie nic. Na dzień dzisiejszy psiak bardzo ładnie chodzi na smyczy oraz zna wszystkie podstawowe komendy a nawet jesteśmy w trakcie nauki tropienia oraz rekwirowania.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dokształcam się regularnie czytając książki i poradniki takich autorytetów w dziedzinie kynologi jak Zofia Mrzewińska czy Cezar Milan oglądam też wiele filmów instruktażowych dotyczących szkolenia zwierząt oraz problemów behawioralnych udzielam sie również na wielu psich forach i grupach.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moja najmocniejszą stroną jest to że w kryzysowej sytuacji potrafię zachować zimną krew. Potrafię szybko i racjonalnie podejmować decyzje mimo dużej presji np kiedy ostatnio psu z którym wychodziłam pękła obrożą potrafiłam szybko zadziałać i prowizorycznie ją zmontować tak żebyśmy mogli bezpiecznie wrócić do domu. Jak również potrafię szybko oszacować temperament potencjalnego agresora i powstrzymać go swoją mową ciała lub fizycznie za obroże.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  na dzień dzisiejszy najbardziej zależałoby mi na udoskonaleniu umiejętności z zakresu behawiorystki czyli psiej psychologi w kilku zasadniczych aspektach takich jak agresja lękowa, lęk separacyjny i budowanie pewności siebie u psa oraz problemy z psami nadmiernie dominujące.