Joanna M

Joanna M

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa - Kot
  Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Warszawa Białołęka
 • Ostatnio aktywny: 27 październik 2019 21:50
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Konto Praca od zaraz Konto Praca od zaraz
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Psiaki i Kociaki są całym moim życiem, na co dzień pracuję w obsłudze klienta sklepu internetowego zoologicznego. Nie da się ukryć że całą swoją przyszłość planuję w Kocio-Psie pyszczki i łapki :)
Sama posiadam spore doświadczenie jeżeli chodzi o zwierzaki swoje (aktualnie dwa koty i szczeniak Border Collie), jak i opiekę nad 'obcymi' czterema łapkami.
Uczestniczyłam w:
-Seminarium pierwsza pomoc Psom i Kotom,
-Seminarium agresja u Psów,
-Seminarium praca z Psem lękliwym,
-Seminarium podstawy żywienia Psa i Kota - niezbędnik opiekuna,
-Seminarium Zdrowo i Sportowo - Przewodnik o Rozwoju Szczeniaka,
-Pogadanka o TTouch,
-Webinar: Socjalizacja, habituacja, cywilizacja!,
-Webinar: Border collie. Pies, geniusz czy psychopata?
Niestety nie zawsze mam czas aktualizować informacje, moja wiedza z miesiąca na miesiąc staje się troszeczkę większa ;)
Serdecznie zapraszam do kontaktu Psiaki i Kociaki oraz oczywiście ich właścicieli ;)

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa - Kot
Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Pomoc przy domowym schronisku.
  Praca z psem lękliwym powyżej 25kg, psami schroniskowymi oraz starszym golden retriever'em- podawanie leków
  Pracuję z psem ze schroniska adoptowanym, mocno lękliwym. Duży sukces mojego Dudusia który miał mocny lęk/paniczny przed hukiem, wybuchami, fajerwerkami, aktualnie wypracowaliśmy kompromis: pies już panicznie nie ucieka tylko ignoruje albo wraca do domu bez paniki, czasem lekkim truchcikiem.
  Pomagałam też przy psie z lękiem separacyjnym, jednak tu lęk ciągnął się od szczeniaka udało się tylko go zmniejszyć i nie narastać.
  W moim życiu pojawił się również szczeniak Border Collie, planowany od kilku lat, niestety ma dysplazja przez którą uczęszczamy na rehabilitację dwa razy w tygodniu.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Obserwowanie zwierząt, ich zachowań, czytania z mowy ciała. Weryfikowanie wiadomości na ich temat. Uwielbiam patrzeć na indywidualizm każdego zwierzaka. Kocham też pomagać przy niwelowaniu Psio-Kociego strachu i stresu. Szczęście daje mi uczestniczenie w ich życiu i doglądaniu jak sobie radzą z życiem w zwariowanym, ludzkim świecie. Jestem prze szczęśliwa gdy uda mi się pomóc właścicielowi zrozumieć lepiej swojego Przyjaciela i na odwrót :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Dużo ze mną rozmawiać, mówić o oczekiwaniach oraz problemach związanych ze zdrowiem zwierzęcia oraz zachowania. Zadawać pytania, niestety jestem osobą dosyć cichą. Weryfikować umiejętności i obserwować jaki kontakt łapie ze zwierzakiem.
  Jestem osobą która pracuje z psem na zasadzie pozytywnych skojarzeń (tylko szkolenie pozytywne).
  Nie używam: kolczatek, obroży elektrycznych, teorii dominacji.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Przede wszystkim jakie jest podejście danej osoby do zwierząt. Jak radziła by sobie z niepożądanymi zachowaniami Czy była by w stanie zrozumieć język ciała jakimi posługują się zwierzęta (pies, kot). Czy była by w stanie pracować nad niepożądanymi zachowaniami danego zwierzęcia w celu ich wyeliminowania/zmniejszenia. Jak dana osoba reaguje na sytuacje stresowe np. na spacerze, czy umie szybko i odpowiednio zareagować.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy jest w stanie wysłuchać krytyki oraz szczerze opowiadać o swoim zwierzaku.
  Oczekuję współpracy 100% zwłaszcza gdy chcemy wykluczyć niepożądane zachowania oraz ułatwić psu/kotu i jego właścicielowi życie. Nie zniechęcać się porażkami i nie odbierać tak pewnych psich/kocich zachowań. Małe porażki mogą zbliżać do rozwiązania problemów.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Przede wszystkim zawsze indywidualnie do zwierzęcia i klienta. Pracuję nie z samym psem/kotem również z jego właścicielem. Jestem osobą sumienną i zdyscyplinowaną jednak uważam że jakiekolwiek ćwiczenia dla psa/kota powinno być dla nich przyjemnością a nie przymuszaniem. Jeżeli widzę że pies nie chce współpracować odpuszczam. Natomiast jeżeli chodzi o likwidację niepożądanych zachowań, najpierw rozmawiam z właścicielem potem analizuję na zasadzie obserwacji.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Dlaczego się tym zajmuję i czemu cena nie jest wysoko? Dlaczego nie stosuję dławików i kolczatek?
  Cały czas kształcę się w zakresie psychologi, behawiorystki zwierząt. Zdobywam doświadczenie oraz uczestniczę w różnych pro zwierzęcych wydarzeniach, seminariach, szkoleniach, webinarach. Zwierzęta mój świat, w którym czuję się najlepiej i najpewniej, sama jestem osobą raczej nieśmiałą.
  Na temat metod awersyjnych nie znam się zbyt dobrze i nie mam z nimi doświadczenia, dodatkowo nie uważam aby były te narzędzia (kolczatka, dławik) były bardzo potrzebne w życiu Psiaka, myślę że warto pracować innymi metodami, a te po prostu się ze mną kłócą ;)

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Pomagałam Psiakowi odzyskać wiarę w ludzi, którą utracił po trafieniu do schroniska. Jest najcudowniejszą istotą jaką poznałam w swoim życiu, jego zaufanie zostało odbudowane, strachy nie są nam straszne, a i komunikacja z innymi Psiakami jest na bardzo wysokim poziomie. Ten Misiek zna Psi kodeks dobrego wychowania, do tego jest Psem o stoickim spokoju. :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Nie wszystko da się przetłumaczyć zwierzakowi. Pokazanie zasad panujących w ludzkim świecie wymaga wiele pracy, czasu, wysiłku. Uwielbiam obserwować delikatne zmiany zachowania oczywiście na lepsze, naszych czteropłatowych Towarzyszy. Poznawanie się z nowymi Kocio-Psimi przyjaciółmi jest zawsze najcudowniejszą sprawą! :)

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Jako dziecko pomagałam w domowym schronisku. Tam okazało się jako delikatne dziecko wrażliwe na bodźce, szybko i łatwo potrafiłam zaskarbić sobie przyjaźń z tymi najbardziej skrzywdzonymi i lękliwymi zwierzakami (najbardziej pamiętam z tamtego czasu białą, głuchą kotkę, moją imienniczkę i pięknego Rottweilera porzuconego na pustej działce). Od zapalenia się płomyczka w moim serduszku do zwierząt minęły lata i z małego płomyczka, zrobił się gigantyczny ogień pożerający każdą wiedzę, ciekawostkę dotyczącą zwierząt nam towarzyszących :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Zaczęłam uczęszczać do szkoły policealnej Technik Weterynarii niestety kierunek został zamknięty i nie udało mi się go skończyć, potrzebowałam przerwy ze względu na szczeniaka i udało mi się skończyć drugi semestr. Regularnie uczestniczę w seminariach dotyczących zdrowia, treningu, behawiorystki Psiaków i Kociaków. Zamierzam skończyć kurs trenera psów i catsittera.