Joanna S

Joanna S

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 50 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
 • Ostatnio aktywny: 03 listopad 2019 16:17
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Konto Praca od zaraz Konto Praca od zaraz
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Potrzebujesz pomocy w opiece nad swoim kotem? Musisz wyjechać, a nie chcesz zabierać kota ze sobą?

Żaden problem. Przyjadę i z przyjemnością zajmę się Twoim futrzakiem.
-na poczatek poznam kota, przedstawię plan opieki
-wybawię
-nakarmię, podam wymagane leki
-wymiziam :)
-posprzątam kuwetę
-w razie konieczności, zabiorę do weterynarza

Możliwa jest foto-relacja z każdej wizyty. Zawsze sprawdzam kondycję każdego z kotów, nawet tych strachliwych, które lubią się chować. Przed rozpoczeciem opieki, odbywam z właścielem spotkanie, podczas którego poznaję kota oraz jego nawyki i potrzeby. Dokładnie omawiamy plan wizyt oraz ich zakres. Razem przygotowujemy dom - chowamy niebezpieczne przedmioty, zabezpieczamy newralgiczne miejsca jak ubikacja czy pralka. Dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo Twojego kota są dla mnie najważniejsze.

Ponad to, zawsze chętnie doradzę jak poprawić relacje z kotem oraz podpowiem, jak urozmaicić dietę czy zmienić ją na zdrowszą.

Dlaczego warto zostawić kota w domu podczas naszego wyjazdu?
-koty to zwierzęta terytorialne, zmiana otoczenia wiąże się ze stresem, który może skutkować spadkiem odporności, chorobą
-podróż to dla zwierzaka męczące przeżycie
-kot pozostanie w środowisku, które zna i w którym dobrze się czuje
-nie jest narażony na kontakt z innymi zwierzętami, które mogą przenosić choroby, denerwować go

Kilka słów o mnie
Mam na imię Joanna. Jestem pogodną miłośniczką kotów i aktywnie działam na rzecz poprawy wiedzy o tych wspaniałych zwierzętach w naszym kraju. Wspieram liczne akcje pomocowe i współtworzę grupę zrzeszającą miłośników kotów. Jestem opiekunką dwóch cudownych futer - Tosi i Franka. To oni są moją największą motywacją do ciągłej nauki i poszerzania wiedzy. W kontaktach z kotami najważniejsze są dla mnie wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń. Chętnie wyjaśnię jak wygląda praca opiekuna i umówię się na spotkanie, aby poznać kota i omówić jego wymagania. Serdecznie zapraszam :) Dojazd możliwy w całej Warszawie.

P. S. Zajrzyj też na moją stronę (***) /dogorykotami

Usługi: Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (9) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  -Opieka nad kotami, w tym matką z młodymi, oraz królikami w domu właściciela. Jeden z kotów był cukrzykiem, kocięta codziennie były ważone.
  -Opieka nad 5 kotami w domu właściciela w tym koty z problemami behawioralnymi
  -Opieka na 4 kotami w tym jeden z kotów ze skłonnościami do zapalenia pęcherza na tle stresowym, przyjmujący leki

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Ciągły rozwój i realizacja pasji. Każdy kot to inny charakter i nowe, ciekawe doświadczenie. Cieszę się, gdy mogę pomóc w poprawie relacji z kotem, doradzić, wysłuchać. Praca z tymi zwierzętami to wielka przyjemność. Zależy mi, by zrozumieć moich podopiecznych i ich potrzeby.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Szukając opiekuna, ważne jest, by była to osoba pełna pasji i szacunku do zwierząt. Niezbędne jest, by była to ktoś godny zaufania - w końcu powierzamy jego opiece ważnego członka rodziny. Zawsze należy z taką osobą najpierw się spotkać by ją poznać, porozmawiać, przedstawić zwierzęta i ich potrzeby.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałabym przezde wszystkim wiedzieć z czego dokładnie składa się wizyta, jakie środki higieny stosuje opiekun - czy pracuje w rękawiczkach, posiada środki do dezynfekcji? Jakie opiekun ma doświadczenie z kotami chorymi? Czy posiada samochód i jest w stanie udzielic pomocu kotu w razie potrzeby?

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Szukając opiekuna, ważne jest, by była to osoba pełna pasji i szacunku do zwierząt. Niezbędne jest, by była to ktoś godny zaufania - w końcu powierzamy jego opiece ważnego członka rodziny. Ważne jest, by zapytać o doświadczenie takiej osoby, szczególnie z kotami problemowymioraz o plan opieki dla naszego zwierzęcia.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Historię swoich zwierząt i to, na co powinien uczulić opiekuna. jakiej opieki wymagają zwierzęta, jak często ktoś powinien je odwiedzić. Jak zabezpieczyć dom, by był bezpieczny dla zwierząt podczas nieobecności właściciela. Czego powinien wystrzegać się opiekun, a na co powinien zwrócić szczególną uwagę.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moim głónym zainteresowaniem są koty. Poświęcam czas na ciągłe pogłębianie wiedzy i rozwój. Uczestniczę w różnych kursach i konferencjach poświęconych kotom. Między innymi wzięłam udział w kursie PETSITTERA COAPE oraz G1 PawPeds - planuję także kontynuować naukę na poziomie G2

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej padają pytania na temat karmy i pomocy w zmianie nawyków zywieniowych kota. Bardzo chętnie służę swoją wiedza i wsparciem, dobrą radą. Posiadam aktualny wykaz karm polecanych, także monobiałkowych dla alergików. Oczywiście w drodze do sukcesu najważniejsze są chęci i determinacja właściciela.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Najbardziej cieszą mnie momenty, gdy koty wycofane na początku, w końcu postanawiają mi zaufać. Uważam, że każdemu kotu trzeba na pocżatek dac przestrzeń i pozwolić, by sam zainicjował kontak, jeżeli ma na niego ochotę. Oczywiście, mogę zachęcić go np. wyciągnięta ręką i otwartą postawą, ale nigdy nie zmuszam kotów do np. głaskania.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Bycie catsitterem to bardzo odpowiedzialna praca. Odpowiadam za żywą istotę. Jej zdrowie i samopoczucie. nawet, jeżeli wizyta nie jest bardzo długa, wymaga ode mnie pełnego profesjonalizmu, zachowania szczególnej higieny i porządku. dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu jestem w stanie zareagowac również w sytuacji kryzysowej, nagłej...

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Obserwowałam zapotrzebowanie na taakie usługi, a także głęboko wierzę, że dla wielu kotów jest to najlepsze rozwiązanie. Kot pozostając na swoim terenie lepiej się czuje, mniej stresuje, ma swój własny kąt. Traktuje pracę także jako możliwość rozwoju i poznania różnych kotów, dzięki czemu moge dowiedzieć się czegoś nowego.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Oczywiście, cały czas pogłębiam swoją wiedzę. Biore udział w konferencjach i szkoleniach. Są one nakierowane przede wszystkim na wiedzę na temat kotów i ich zachowań, ale nie tylko. Obecnie uczestniczę w kursie PETSITTER organizowanym przez Centre Of Applied Pet Ethology - COAPE Polska oraz w kursie G1 PawAcadamy organizowanym przez międzynarodową organizację PawPeds

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Jeden z ostatnich projektów obejmował opiekę nad 4 kotami. Było dwóch rezydentów - kotka oraz kocur, a także dwie kotki tymczasowiczki - klient był dla nich domem tymczasowym, szukał dla nich domu stałego. Rezydentka zareagowała stresem na pojawienie się dwóch nowych kotek - objawiło się to napwracającym zapaleniem pęcherza. Podczas wyjazdu klienta, kotce zdarzało się nasikać poza kuwetą w jednym, upatrzonym miejscu. Dodatkowo, podawałam kotce codzinnie leki zakwaszające mocz. Starałam się poświecić jej jak najwięcej czasu i czułości, by zminimalizować stres.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Oczywiście, najważniejsze jest, by na prawdę lubić zwierzeta i pogłebiac ciągle wiedzę na ich temat. Nalezy pamietać, że chociaż jest to zazwyczaj praca przyjemna i satysfakcjonująca, zdarzają się też trudniejsze momenty. Chory kot może odmówić zjedzenia tabletki, lub w ogóle głodować. W stadzie może dochodzić do bójek i napiec. Może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo duża odpowiedzialność - w końcu opiekujemy sie żywymi istotami.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałabym lepiej poznać mechanizmy zachowań u kotów, szczególnie tych "problemowych" i ze skłonnościami do stresu. Zalezy mi, by własciciel miał we mnie wsparcie także po zakonczeniu opieki, zawsze służę radą, podpowiadam jak na przykłąd zmienić nawyki żywieniowe pupila.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Mój kot jest na mokrej karmie, czy wizyta co 24h wystarczy? Owszem, pracuje równiez z kotami, które jedzą jedynie mokrą karmę. W takim wypadku koty sporo karmy zjadają od razu po moim przyjściu, a resztę karmy pozostawiam przed samym wyjściem. Kot spokojnie może funkcjonowac w taki sposób przez jakiś czas.