Karina C

Karina C

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
  Wizyty u weterynarza - Kot
 • Wynagrodzenie: od 6 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Kraków Bieńczyce
 • Ostatnio aktywny: 19 sierpień 2016 09:13
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Witam.
Zajmuję się wyprowadzaniem psów oraz opieką zarówno całodobową jak i godzinową (petsitter). Trudnię sie również jako wyprowadzacz (dog walker).
Mam bardzo duże doświadczenie z psami. Brałam udział w wielu szkoleniach i potrafię obejść sie nawet z trudnymi psami. Pojęcia z zakresy psiej psychologi i behawioryzmu nie są mi obce (nie jestem behawiorystą!). Świetnie znam mowę ciała psów.
Wcześniej pracowałam jako opiekun całodobowy w hodowli ras olbrzymich oraz średnich (Wspomnienie Dharmy FCI). W zakres moich obowiązków wliczała się opieka, karmienie, pielęgnacja. Wyprowadzałam również psiaki na standardowe spacery oraz dłuższe wędrówki pełne nowych przygód i zapachów.
Przebyłam kurs pierwszej pomocy zwierząt więc ze mną Twój zwierzak jest bezpieczny!
Jestem osobą aktywną, lubiąca wyzwania, a praca z czworonogami jest czymś o czym marzyłam od dziecka i skrupulatnie spełniałam to marzenie. Dlatego właśnie uważam, że powierzenie psiaka w moje ręce jest doskonałym pomysłem.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
Wizyty u weterynarza - Kot

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka całodobowa pod nieobecność właścicieli w hodowli FCI raz olbrzymich i miniaturowych.
  Wyprowadzanie psa rasy Dog niemiecki (praca 3 razy dziennie)
  Wyprowadzanie psiaków w godzinach popołudniowych pod nieobecność właścicieli (praca).
  Opieka kilka godzin w ciągu dnia w hodowli FCI
  Uczestnictwo w szkoleniu z psem klienta.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Praca z psami jest czymś o czym marzyłam od dziecka i jestem niesamowicie szczęśliwa, ze ludzie coraz chętniej wybierają usługi petsitterów oraz dog walkerów. Daje nam to ogromne pole do popisu. Kontakt z psami uspokaja mnie, a zarazem naładowuje ogromną ilością pozytywnej energii dzięki czemu jestem gotowa do działania. Jestem osoba aktywną wiec spacer czy nawet bieg z psem jest dla mnie najlepszą rozrywką na swiecie!

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Osobie szukającej kogoś o moich umiejętnościach oczywiście polecam kontakt ze mną. Mam spore doświadczenie w pracy z psiakami na wielu płaszczyznach i wciąż kształcę sie w tym kierunku.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym była klientem przede wszystkim chciałabym znać doświadczenie i umiejętności osoby wyprowadzającej mojego psa. Nie chciałabym dopuścić do sytuacji kiedy mój pies wysyła sygnały, które są ignorowane. Dlatego tak ważne jest zrozumienie mowy psa. To daje komfort psychiczny właścicielowi, ale przede wszystkim zwierzakowi.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Klient powinien zapytać o przebyte doświadczenie. Znajomość zachowań gatunku i umiejętność przełożenia ich a pracę z psiakiem. Przede wszystkim powinien zapytać za co kochamy tę pracę i dlaczego właśnie ona :)

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy jego pupil akceptuje obce osoby, czy nie ma problemów w kontakcie z ludźmi, a jeśli je ma oczywiście poinformować osobę, która ma sie nim zając o takiej ewentualności.
  Czy jego zwierzak potrzebuje pracy z człowiekiem czy może tylko spacerku na przysłowiowego sika.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Mam wieloletnie doświadczenie z ogromnym przekrojem ras. Pracowałam z dogami niemieckimi, brohlmerami, buldogami wszelkiej maści i rozmiarów, boston terrierami, corgi, seterami, chihuahua i wieloma wieloma innymi nie zapominając oczywiście o kundelkach, których w ilości dwa jestem szczęśliwą posiadaczką.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Czy nie boje się, że pies może mnie ugryźć?
  - Nie nie boje się ponieważ potrafię odczytywać sygnały uspokajające. Oczywiście zdarzają się psy z problemami, które ich nie wysyłają. Jeśli (odpukać) doszłoby do konfrontacji nie mam żadnych oporów by wskoczyć miedzy psy niezależnie czy jest to mały yorkshire czy wielki cane corso.
  Czy poradzę sobie z dużą ilością psów?
  - Oczywiście! W hodowli, w której pracowałam było ich 16, a rasa była jedną z największych.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Zdecydowanie kochałam długie wieczory przy kominku kiedy siedziałam z psiakami i czytałam książkę otoczona tymi wszystkimi szczęśliwymi pyskami. Wtedy nie liczy się nic. Nie ważne, że masz na sobie tonę sierści, spodnie w psiej ślinie, a jakiś pies właśnie wyciera w Ciebie swoje brudne łapki. Tego nie można tylko lubić- to trzeba KOCHAĆ.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałabym aby klienci wiedzieli, ze w powierzeniu psa obcej osobie trudniącej się jako opiekun zwierząt nie ma nic złego! Zdecydowanie lepiej powierzyć czworonoga na popołudniowy spacer niż skazywać go na długie godziny bez 'sika'.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Już jako dziecko wpadłam na genialny pomysł wyprowadzania psów. Wiedziałam, ze w innych krajach funkcjonuje coś takiego i chciałam spróbować. Pamiętam, ze pierwszą klientka była starsza pani, której wychodzenie ze swoim ON sprawiało wielki kłopot, a ze był to członek rodziny oddanie nie wchodziło w grę. Szukała rozwiązań i znalazła mnie.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Praca w zarejestrowanej hodowli FCI zdecydowanie jest moja największa dumą tym bardziej, ze hodowla wielokrotnie dostawała tytuły hodowli roku, a psy były championami na prawdę wysokiej rangi. Jestem niesamowicie dumna i szczęśliwa, ze ktoś zaufał mi i powierzył tak wielki obowiązek. Niesamowicie przykro mi, że opuszczam miasto, w którym zajmowałam sie moimi 'dzieciakami'. Będę niesamowicie tęsknić.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Mam kontakt z wieloma hodowcami, a dzięki temu i z weterynarzami. Czerpałam wiedzę na wystawach kiedy to pani, u której pracowałam zabierała mnie ze sobą. Oprócz tego staram sie brać udział w coraz większej ilości szkoleń i przygotowuję sie do seminariów z zakresu psiej psychologi. W przyszłości czeka mnie również studium z tego tematu.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnia usługa wiązała sie z wyprowadzaniem doga niemieckiego imieniem Stefan. Usługa była wyjątkowo bezpłatna ponieważ właściciele psiaka są bardzo chorzy (niestety ale rak nie wybiera..)
  Wiązała się z 1-2 godzinnymi spacerami 3 razy dziennie.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Spacery - 6zł/h (każdy dodatkowy pies +2zł/h)
  Opieka w domu właściciela- 7zł/h
  Opieka u mnie- 9zł/h (dotyczy wyłącznie 1 psa!)
  Opieka całodobowa- 5zł/h
  Udział w szkoleniu jeśli pies takiemu podlega po wcześniejszej konsultacji- 10zł/h
  Usługa opieki nad zwierzętami jest niezmienna cenowo bez znaczenia ile psów będzie znajdować się pod moją opieką.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przede wszystkim proponowałabym zacząć od wyprowadzania małych, bezproblemowych psiaków. Czegoś nie wymagającego większej znajomości zachować.
  Zaczerpnąć wiedzę u hodowców, szkoleniowców, behawiorystów. Chwytać się każdej informacji i dociekać, dociekać, dociekać!

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem bardzo zawzięta i uparta w dążeniu do swoich celów. Nie odpuszczam po porażce- to tylko motywuje mnie do przeanalizowania sytuacji i podjęcia kolejnej próby.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Bardzo chciałabym sama szkolić psy dlatego jestem w kontakcie ze szkoleniowcami i cały czas pozyskuję nowe umiejętności w tym temacie. Kto wie, może kiedyś agility albo obi :) ?

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy jest to praca, z której można się utrzymać?
  Niezaprzeczalnie jednak tylko w wypadku stałych zleceń. Niełatwo jest podejmować się wyłącznie spacerów. Bardzo ciężko jest też pogodzić życie zawodowe i wyprowadzanie psów. Dwie prace i to w dodatku tak ruchome mogą być problemem.