Klaudia M

Klaudia M

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Usługi pielęgnacyjne - Kot
  Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
 • Ostatnio aktywny: 08 listopad 2018 20:35
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Od prawie 5 lat jestem czynną działaczką w fundacji działającej na rzecz zwierząt. Od drugiego roku życia mam do czynienia z różnymi psami, a od ok. 13 roku życia zaczęłam sie zagłębiać w techniki pracy z psem i radzenia sobie z problemami. Od ok 4 lat czynnie pomagam psom z lękami separacyjnymi, problemom z agresją lub ogólnie złym zachowaniem spowodowanym lękiem bądź nieumiejętnym wychowaniu psa ;) Mam na swoim koncie parę sukcesów w tej dziedzinie.
Mam bardzo dobry kontakt praktycznie z każdym psem. Zdaje sobie sprawę, że do każdego trzeba podejść indywidualnie i dopasować plan pracy pod konkretnego pupila. Mam głowę pełną pomysłów i sprawdzonych rozwiązań. Mogę opiekować się psem w Państwa domu, wyprowadzać na długie spacery, przeprowadzać socjalizację z innymi psiakami, uczyć dobrych manier i niwelować złe nawyki. Służę również poradę w sprawach trudnych.
Dostosowuje swoje działania do potrzeb psa i jego właściciela, może to być intensywny bądź spokojny spacer, dzień pełen zabawy bądź przytulania.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Usługi pielęgnacyjne - Kot
Opieka w domu właściciela - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (6) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - porada w sprawie szczekającego, niepewnego psiaka
  - porada w sprawie psa z lękiem separacyjnym
  - porada w sprawie psiaka z padaczką, nerwowego, szczekającego na wszystko
  - praca z psami w schronisku, lękowymi, dominującymi, agresywnymi
  - nauka psa podstawowych komend
  - wykorzenienie złych nawyków

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Co najbardziej lubię? Najbardziej lubię czas spędzony z psiakiem. Każdy z nich jest inny i każdy z nich czegoś nas uczy. Możliwość pomocy im i właścicielom daje bardzo dużo satysfakcji. Pozwala również zdobyć niezbędne w tego typu pracy doświadczenie. A więc jest to obopólna korzyść.
  Z każdym psiakiem, z którym pracuje łączy mnie specyficzna więź, której nie da się podrobić, a która jest niezmiernie ważna. Wiele od psów możemy się nauczyć, ale również one od nas.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób opiekun pracuje z psem. Jakie ma do niego podejście i pomysły na współpracę. Czy posiada doświadczenie w opiece nad psami czy jest nowicjuszem. Czy wie jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych i czy potrafi zachować zimną krew w razie potrzeby.
  Ale przede wszystkim chciałabym poznać tą osobę osobiście, tylko w ten sposób nabiorę pewności, że jest ona odpowiednia.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Zadać jej pytania dotyczące typowego zachowania jej psa. Przykładowo:
  -mój pies strasznie boi się samochodów, jakie widzisz rozwiązanie?
  Powinien spytać się o doświadczenie z psami i jak długo ma z nimi styczność. Czy potrafi się dostosować do konkretnego pupila czy raczej działa schematowo. Wszystko zależy od tego z jakim psem mamy do czynienia i jakie są jego indywidualne potrzeby.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim powinien pomyśleć czy naprawdę taką osobę potrzebuje? Czy potrafi się dostosować do zaleceń takiego opiekuna? Bo prawda jest taka, że to klient będzie żył do końca życia z tym psem i to jego praca i jego nastawienie jest najważniejsze. Opiekun jest tymczasowym wyjściem, może jedynie nakierować właściciela na odpowiedni tor, ale to jego wola czy tą drogą podąży.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Od zawsze wszyscy mi powtarzają, że mam dobre podejście do psów i bardzo szybko łapię z nimi kontakt. Nie raz spotykałam się z sytuacją w której przyjeżdżałam do psa z problemem, który nie występował podczas mojej obecności. Jak na przykład szczekanie psa podczas wizyt obcych, pies nie szczekał gdy ja przyszłam, albo szczekający pies podczas głośnego stukania, pies nie reagował na to, grzecznie śpiąc. Wiele osób powtarza, że pies zachowuje się znacznie spokojniej w mojej obecności. Zawsze powtarzam, że to kwestia nastawienia i podejścia do psa. Jestem spokojna i opanowana, wymagam od nich szacunku i odpowiedniego zachowania w zamian za szacunek do ich naturalnych potrzeb i przestrzeni osobistej. Psy nie są złe, po prostu nie mogą sobie poradzić z sytuacjami, wystarczy pokazać im jak powinny się zachowywać i zapewnić stabilność w stadzie, które im tworzymy ;)

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej są to pytania zadawane do konkretnego problemu. Co zrobić gdy pies szczeka? Co zrobić gdy pies ciągnie na smyczy? Co zrobić gdy pies załatwia się gdy jest sam w domu? Co zrobić gdy pies wyje/szczeka gdy mnie nie ma? Najpierw upewniam się, że pies jest zdrowy, a więc czy jego złe zachowanie nie jest efektem jakieś choroby. Następnie poznaje psiaka, wolę taką formę niż opis pupila przez właściciela. Pies jest w stanie "powiedzieć" mi więcej niż zauważa jego opiekun. Wielu z nich nie odczytuje delikatnych sygnałów wysyłanych przez ich psa. Jestem wiele w stanie powiedzieć o właścicielu na podstawie jego psa. Gdy juz uda mi się poznać psiaka dopasowuje do niego odpowiedni plan postępowania. W większości przypadków rozwiązanie problemu wiąże się z wieloma zmianami w życiu psa i opiekuna. Psy niepewne muszą zyskać pewność siebie i stabilizacje w domu, również rutyny, wprowadzając schemat do każdego dnia zapewniamy psu bezpieczeństwo, wie czego się spodziewać i dzięki temu czuje się lepiej. Ale każdy pies potrzebuje indywidualnego podejścia i to właśnie oferuje ;)

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Moje ulubione historie raczej nie wiążą się z pracą z psami prywatnymi, a raczej tymi pod opieką fundacji. To u nich widać największe metamorfozy. Pies, który nie chciał wychodzić z boksu bo tak bardzo bał się człowieka, już po miesiącu biegał i cieszył się na widok każdego, a była to praca RAZ! dziennie bo jedynie w niedzielę, i to w godzinę. Jak wiele można by było osiągnąć dzięki codziennej pracy? Wyniki byłyby zachwycające. Psiak wyjący przez dwie godziny będąc sam w domu już po 15 minutach zostawienia go samemu? W chwili obecnej zostaje sam prawie na 8h! Efekt pracy przez ok. 3 miesiące. A wystarczyło parę wskazówek. Mam doświadczenie w większości z psami lękowymi, które boją się ludzi, które muszą nam zaufać i powierzyć swoje bezpieczeństwo. Mała suczka, o wadze mniej więcej 5 kg panicznie bała się ludzi, kłapała zębami na każdego, po dwóch sesjach po 2 h byłam w stanie wziąć ją na ręce, dotykać ją po brzuchu, zakładać szelki, smycz, wszystko. Podążała za mną krok w krok. Jej brat był psem, który bardziej reagował agresją, potrafił ugryźć. Będąc ze mną nie rzucił się na żadnego psa ani człowieka czy torby. Będąc u opiekunki tymczasowej, a później w domu stałym rzucał się na obcych i opiekunów, wszystko przez brak stosowania się do moich zaleceń. Po odebraniu go, przy mnie znowu był tym samym opanowanym psiakiem, który podąża za opiekunem i ufa jego ocenie sytuacji.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Chyba od zawsze ciągnęło mnie do tego typu pracy. Miałam wiele szczęścia, że mój tata posiadał duże doświadczenie w pracy z różnymi psami i dzielił się nim ze mną. Służył mi zawsze poradą w przypadkach gdzie szukałam nowych sposobów. To on nakierował mnie tak bym znalazła w sobie siłę do pracy z psami. Wszyscy wykonujący tą pracę wiedzą, że nastawienie ma ogromną moc Tata nakierował mnie na nią, nie narzucał, pozwolił bym sama doszła do pewnych wniosków, wyciągnęła lekcje ze swoich błędów i sprawdziła czy dam sobie radę. Początkowe doświadczenie zbierałam w naszym osobistym stadzie pięciu psów, w którym każdy z psiaków był inny, wymagał innego podejścia. To wtedy znalazłam w sobie wewnętrzne ja, zmieniłam nastawienie, zaczęłam pomagać w fundacji i zbierać doświadczenie z psami bardziej problematycznymi. To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie to.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Ciągle zdobywam doświadczenie podczas pracy w schronisku. Jest to zbiór różnych psiaków, z różnymi przypadłościami, każdy z nich czegoś mnie uczy i podsuwa nowe pomysły na radzenie sobie z problemami. W planach mam również zrobienie dyplomu behawiorysty międzynarodowej organizacji COAPE jak i kursy pokrewne. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę czytając artykuły polskich jak i zagranicznych behawiorystów zagłębiając się w psią psychikę i uzupełniając swoją już posiadaną wiedzę.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Ciężko to opisać. Swoją cenę dopasowuje do przypadku danego psiaka. Jak dużo wymaga ode mnie czasu i jak duży jest jego problem? Jeśli jest to przypadłość, z którą miałam już do czynienia i wiem, że na pewno sobie z nią poradzę cena jest wyższa. Przy nieznanej mi sytuacji lub przy psiaku, u którego nie mogę dać gwarancji powodzenia cena jest niższa.