Monika L

Monika L

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Gdynia
 • Ostatnio aktywny: 27 kwiecień 2019 13:52
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Mam na imię Monika. Kocham zwierzęta, a w szczególności psy. Obecnie nie posiadam własnych. Jestem aktywną wolontariuszką w schronisku dla zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni. Wciąż poszerzam swoją wiedzę na temat behawioryzmu zwierząt uczestnicząc w seminariach i warsztatach praktycznych. Jestem certyfikowanym opiekunem zwierząt - ukończyłam kurs “Petsitter” COAPE. Odpowiedzialnie zaopiekuję się Twoim pupilem.

Więcej informacji o mnie:
(***)

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (8) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - okazjonalna opieka nad zwierzętami w domu rodzinnym i zwierząt członków dalej i bliżej rodziny (psy- kundelki, alaskan malamute, koty - dachowce, gady: gekon lamparci)
  Obowiązki: karmienie, wyprowadzanie na spacery, zabiegi pielęgnacyjne (wyczesywanie), zabawa, uczenie podstawowych komend
  - regularna opieka nad zwierzętami (głównie psy, koty okazjonalnie, raz - dwa razy w tygodniu) w schronisku dla zwierząt Ciapkowo w Gdyni
  Obowiązki: wyprowadzanie na spacery, zabiegi pielęgnacyjne (wyczesywanie)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Możliwość przebywania ze zwierzętami, poznawania ich psychiki, mokry dotyk nosa na policzku, długie spacery i beztroską zabawę. Uwielbiam to poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, radość zwierzęcia, gdy widzi mnie po raz kolejny, chociaż na pierwszym spotkaniu czułam dystans. Poza tym nie mogłabym nie wspomnieć o zwierzętach w schronisku, gdzie również, mimo że nieodpłatnie, wykonuję pracę, która uczy mnie cierpliwości, pokory, postępowania ze zwierzętami z często trudną przeszłością. Praca ta staje się moją pasją i nawet gdy czasem jest ciężko, to te małe i duże istoty zawsze dają mi kopa do działania.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Ze względu na to, że opieka nad zwierzętami jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, niezwykle ważna jest pierwsza rozmowa z potencjalnym opiekunek pupila i wyjaśnienie sobie wszystkich kwestii związanych z opieką (wymagania, potrzeby, przyzwyczajenia konkretnego podopiecznego). Niezbędna jest również akceptacja ze strony zwierzęcia. Odbyty odpowiednio wcześniej spacer zapoznawczy (psy) lub wizyta w obecności zwierzęcia (koty, inne zwierzęta) jest kwestią podstawową. Dobrze, gdyby opiekun miał również podstawowe pojęcie na temat mowy ciała zwierząt, komunikacji, postępowania w sytuacjach problemowych, czy podstaw udzielania pierwszej pomocy. Papier nie jest najważniejszy, chociaż udokumentowane kwalifikacje też są mile widziane. Jednak najważniejsze jest podejście do zwierząt.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Przede wszystkim jestem certyfikowanym opiekunek zwierząt (certyfikat "Petsitter" COAPE), oraz posiadam praktyczne doświadczenie w opiece nad zwierzętami schroniskowymi. Poza tym mam poczucie konieczności ciągłego zdobywania wiedzy w temacie behawioryzmu zwierząt, dlatego w miarę możliwości biorę udział w dostępnych seminariach i warsztatach związanych z tym tematem.
  Ostatnie seminarium, w którym wzięłam udział: "Lęk, reaktywność, kontrola i wynikająca z nich agresja" z Sylwią Najsztub (26 maja 2018), poza tym przeszłam szkolenie wolontariusza w schronisku.
  Ze spraw bardziej formalnych prowadzę działalność gospodarczą więc standardowo podpisuje umowę (aby i właściciel i opiekun mogli spać spokojniej) i wystawiam fakturę za usługi.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Po wielu latach pracy w branży logistycznej zdecydowałam zawodowo zająć się opieką nad zwierzętami. Była to decyzja świadoma i wielokrotnie przemyślana. W moim życiu zawsze obecne były zwierzęta (psy, koty, chomiki, żółwie, rybki, kaczki (wytresowane jak psy), konie, inne zwierzęta hodowlane - w dzieciństwie mieszkałam na wsi). Z czasem moją pasją stała się behawiorystyka zwierząt towarzyszących (szczególnie psów) oraz wolontariat w schronisku. Obecnie kształcą się w kierunku profesjonalnego opiekuna zwierząt (Pettsiter Coape) i w przyszłości planuję zawodowo pomagać opiekunom w rozwiązywaniu problemów z ich pupilami. Praca ta daje mi niesamowicie dużo radości, satysfakcji i spełnienia.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Ukończyłam kurs profesjonalnego opiekuna zwierząt "Pettsiter" Coape (2018)
  Ponadto przeszłam szkolenie wolontariusza w schronisku dla zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni.
  Biorę udział w dostępnych seminariach i warsztatach m.in. na temat behawioryzmu zwierząt - ostatnie seminarium "Lęk, reaktywność, kontrola i wynikająca z nich agresja" z Sylwią Najsztub (26 maja 2018, Gdynia)
  Za mną już wiele publikacji książkowych na temat behawioryzmu psów i kotów, pozytywnego szkolenia psów, mowy ciała zwierząt itp., a kolejne już ustawione w kolejne do przeczytania.
  Wiele informacji znajduję również w Internecie i poprzez oglądanie filmów z udziałem specjalistów w dziedzinie szkolenia lub behawioryzmu zwierząt i nie tylko.
  Dużą dawkę wiedzy zdobywam również poprzez wolontariat w schronisku, od pracowników schroniska oraz samych zwierząt (psy, koty).

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Zdecydowanie empatia. Od wielu ludzi słyszę, że jestem po prostu dobrym człowiekiem i coś w tym musi być. Dobro zwierząt jest dla mnie niezwykle ważne, ale również dobro ich właścicieli, bo zadowolony właściciel to szczęśliwe zwierzę.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Tych umiejętności jest wiele, ale myślę, że obecnie najważniejsze jest dla mnie coraz lepsze rozumienie zachowania zwierząt i ich problemów, aby móc im pomóc. Stąd plan na poważne zajęcie się behawiorystyką zwierzęcą.