Olga M

Olga M

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
  Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Lublin
 • Ostatnio aktywny: 03 listopad 2019 11:42
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Album zdjęć Album zdjęć
 • Zweryfikowane referencje Zweryfikowane referencje

Inżynier behawiorystyki zwierząt, technik weterynarii. "Służąca" kotki Layli oraz opiekunka psa Snajpera. Wolontariuszka w schronisku, aktywistka praw zwierząt. Zakochana w krowach, sowach, ważkach i zebrach. Fascynująca się agresją oraz lękliwością u psów i kotów. Prowadzi stronę na fb "perypetie Snajpera" :)

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Pani Olga to profesjonalistka, której "CV" i doświadczenie zrobiło wrażenie od razu. Uspokoiło też pierwsze zapoznawcze spotkanie zapoznawcze z zwierzakiem, wyrażana tam dbałość o szczegóły. Opieka dotyczyła kota w okresie wakacyjnym na 7 dni. Dodałem trudności Pani Oldze bo w trakcie nieobecności w naszej umowie (ilość odwiedzin) poprosiłem o zmiany (z dwóch na trzech wizyt dziennie w domu). Nie było z tym żadnego problemu. Pani Olga codziennie wysyłała maile z wizyt u kota oraz informowała co się działo. Za takiego fachowca warto zapłacić każde pieniądze, polecam!"

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez OpiekaZwierzat.pl

  "Pani Olga to profesjonalistka, której "CV" i doświadczenie zrobiło wrażenie od razu. Uspokoiło też pierwsze zapoznawcze spotkanie zapoznawcze z zwierzakiem, wyrażana tam dbałość o szczegóły. Opieka dotyczyła kota w okresie wakacyjnym na 7 dni. Dodałem trudności Pani Oldze bo w trakcie nieobecności w naszej umowie (ilość odwiedzin) poprosiłem o zmiany (z dwóch na trzech wizyt dziennie w domu). Nie było z tym żadnego problemu. Pani Olga codziennie wysyłała maile z wizyt u kota oraz informowała co się działo. Za takiego fachowca warto zapłacić każde pieniądze, polecam!"

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - porada behawioralna u psa rasy berneński pies pasterski (skakanie na ludzi, niszczenie drzwi),
  - spacery z psem nadpobudliwym, wyciszanie,
  - opieka nad kotem w domu właściciela, spacery z kotem,
  - spacery z psem wykazującym agresję do innych psów i ludzi,
  - pomoc i opieka nad kotami w hotelu dla kotów "Kita w mieście" oraz reprezentacja hotelu na wystawie zoologicznej w Krakowie (Animal Show),
  - konsultacje behawioralne dla 10-cio letniego psa wziętego ze schroniska (pogryzienie ludzi),
  - dom tymczasowy dla kotki po wypadku (złamana miednica - podawanie leków i wstępna rehabilitacja),
  - porady behawioralne dla rocznego psa border collie (chodzenie na smyczy, wyciszanie),
  - spacer z poradami z lękliwą suczką (nauka uspokajania psa w sytuacjach lękowych),
  - konsultacja behawioralna dla trzymiesięcznego szczeniaka rasy buldog francuski (czystość w domu, zabawa, spacery).

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W mojej pracy oprócz samego kontaktu ze zwierzętami najbardziej lubię widzieć efekty. Nic nie cieszy bardziej niż widok polepszenia się więzi zwierzęcia z właścicielem. Najczęściej ludzie zaczynają rozumieć dlaczego zwierzę wykonuje niektóre czynności, wykazują chęć pracy, odbudowują swoje relacje i ufają na nowo.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jestem osobą, której całe życie kręci się wokół zwierząt. Aktualnie kończę magisterkę z behawiorystyki zwierząt, jestem także technikiem weterynarii. Skończyłam kurs pierwszej pomocy dla psów oraz kotów, ciągle doszkalam się w kwestii zwierząt towarzyszących. Mam wieloletnie doświadczenie w opiece nad zwierzętami, zarówno w grupie, jak i w pojedynkę. 3 lata pomagałam w hotelu dla kotów, a ostatnie wakacje, spędziłam mieszkając przez 3 miesiące w przytulisku, z 60 psami.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Każda historia, która kończy się dobrze jest moją ulubioną. Kiedy widzę jak psy przełamują swoje dotychczasowe bariery, kiedy dostrzegam chociaż najmniejszą zmianę na lepsze, kiedy właściciele polepszają swoją wieź z psem, i w końcu - kiedy pies ma szczęśliwsze życie. To wszystko dodaje mi sił do kolejnych wyzwań, do ciągłej nauki. Mimo, że czasem jest ciężko, a niektórzy oczekują, że magicznie "naprawie" ich psa po jednym spacerze czy pierwszej wizycie - nie poddaje się, ponieważ wszystkie sukcesy (te małe i duże) dodają mi sił by robić to, co kocham najbardziej.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zwierzęta są w moim sercu od zawsze. Jako mała dziewczynka godzinami przesiadywałam z osiedlowymi kotami, uczyłam się ich tajemniczego języka, starałam się zrozumieć ich zachowania, obserwowałam życie w grupie. Jako nastolatka zaczęłam sprowadzać do domu różnych podopiecznych - zaczynając od rybek, po myszki, chomiki, szczury - po wymarzonego kota. Zajmowałam się porzuconymi zwierzętami - dokarmiałam młodą kawkę i bezdomne koty, zawoziłam znalezioną kotkę z guzem do lecznicy, ratowałam wszystko co może ratować kilkunastoletnie dziecko. Na studia zdecydowałam się iść na behawiorystykę zwierząt. Wielu ludzi pyta mnie dlaczego nie weterynaria - przecież tak lubię pomagać. Pewnego dnia stwierdziłam po prostu, że weterynarzy jest wielu, ale mało kto tłumaczy ludziom co myślą zwierzęta. Obserwując swoje otoczenie widziałam i nadal widzę ludzi, którzy posiadają zwierzęta, często nie mając pojęcia o naturalnych zachowaniach danego gatunku czy rasy. Gdy wie się coraz więcej - jest ciężko, bo widzi się krzywdę, wyrządzaną nieraz z niewiedzy. Jednak właśnie dzięki poszerzaniu swojej wiedzy wiem, że mogę pomóc - zarówno ludziom i zwierzętom.. żyć razem lepiej :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Bardzo dużo doświadczenia czerpię ze spędzania czasu ze zwierzętami. Kiedy przyglądam się ich wzajemnym relacjom, obserwuje ich mowę ciała, analizuje ich zachowania - uczę się najwięcej. Uważam, że to praktyka jest najlepszym nauczycielem. Można przeczytać masę książek o danej tematyce, a w praktyce nie zrobić nic. Dlatego łączę teorię z praktyką kiedy tylko mogę. Jeżdżę na wybrane seminaria, których tematyka mnie interesuje. Moje dotychczasowe seminaria i kursy to:

  * „Łączenie stada – dobrze funkcjonująca „wielopsia” rodzina – Ewelina Mazurek, Fundacja Karuzela
  * Szkolenie „Kot – pierwsza pomoc i opieka specjalistyczna” – tech. wet. Małgorzata Biegańska – Henrdyk,
  * Seminarium „Terapia agresji przez komunikację” – Michele Minunno, Psia Wachta
  * Kurs „Ewaluator psów agresywnych” – Jim Crosby, Psia Wachta
  * Seminarium ”Psy agresywne, psy niebezpieczne”– Jim Crosby, Psia Wachta
  * Kurs „Agresja kotów” – Małgorzata Nedoma, Zoopiekunowie
  * Szkolenie „Pierwsza pomoc dla psa – postępowanie w nagłych przypadkach” – Super Psy Dogoterapia
  * Seminarium „Eliminacja niepożądanych zachowań” – Jiri Scucka
  * Szkolenie „Mój zawód – moja pasja dogoterapeuta”- Super Psy

  Cudownie jest móc posłuchać podobnie "zwariowanych" ludzi na punkcie psów czy kotów. Ogrom wiedzy u niektórych z wyżej wymienionych osób zapierał mi dech w piersiach. Tematyka agresji zaintrygowała mnie zdecydowanie najbardziej i zapewne będę dalej szła właśnie w tym kierunku.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Ceny spacerów z psami zależą od:
  - ilości psów zabieranych na spacer,
  - odległości (centrum miasta/poza miastem),
  - ilości spacerów tygodniowo/miesięcznie,

  Ceny opieki zależą od:
  - miejsca opieki (mój dom/dom klienta),
  - odległości (dojazd),
  - ilość wizyt/spacerów.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Jak najwięcej praktyki. Wolontariat, pomoc osobom, które już pracują w branży, jeżdżenie na seminaria (nie wszystkie jak leci, ale te wybrane mądrze). Zadawanie pytań, dużo pytań :)

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Wydaje mi się, że moją mocną stroną jest otwartość. Nie tylko na zwierzę, ale także na klienta. Potrafię wysłuchać co dana osoba ma do powiedzenia, jednak kiedy widzę w czym jest problem - nie boję się otwarcie powiedzieć, dlaczego coś dzieje się w taki sposób i co mogło to spowodować. Jednak jeżeli ktoś na wstępie sugeruje mi co "mogę zrobić, a czego nie mogę" -tłumaczę dlaczego zaproponowałam akurat takie rozwiązanie. Uważam, że skoro ktoś martwi się o swojego podopiecznego na tyle, by poszukać specjalisty - musi być przygotowany na samodzielną pracę z własnym zwierzęciem. Powinien być otwarty na rzeczy nowe, które z początku mogą wydawać się niezrozumiałe i na to, że prawdopodobnie dowie się, co do tej pory robił źle (przeważnie z niewiedzy). Mój klient w jakimś stopniu musi przyznać się "do błędu" przed samym sobą - nie przede mną. Dla mnie liczy się dobro zwierzęcia - nie samoocena klienta. Nikt z nas nie jest święty, ludzie z niewiedzy popełniają wiele błędów. Wiadomo, że niektóre naprawia się łatwiej, a niektóre trudniej. Nie używam czarów do "naprawienia" problemu behawioralnego - to wymaga od klienta wysłuchania mnie i moich porad oraz zastosowanie się do zaleceń. Jeśli nie jesteś w stanie posłuchać kogoś, kogo summa summarum osobiście poprosiłeś o pomoc - przykro mi, nie dogadamy się.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Co do ludzi - chciałabym być jeszcze bardziej asertywna. Co do zwierząt - moim marzeniem jest mieć w głowie radar, który pozwoli mi zobaczyć co spotkało dane zwierzę w przeszłości. O wiele ciężej pracuje się np. z psem schroniskowym, o którym nie wiemy nieraz nic - często są to domysły i stopniowe dochodzenie do tego, co mogło wywołać u tego psa takie a nie inne zachowanie. Jednym z ciekawszych przedmiotów, które ostatnio miałam była genetyka behawioralna. Poszerzyło mi to pole widzenia na to, co dane zwierzę ma prawdopodobnie "zakodowane" genetycznie, a na to co środowisko może z nim zrobić. Co do szkoleń, najbardziej interesuje mnie tematyka agresji oraz lękliwości. To dwie różne sprawy, które jednak często idą ze sobą w parze. Ostatnio zaciekawiła mnie również sprawa łączenia zwierząt w "domowe stada", ponieważ jako właścicielka jak na razie jednego psa - na pewno w przyszłości będę myśleć o drugim. Chciałabym mieć możliwość pracy z jak największą ilością psów, ponieważ każdy pies jest inny i każdy pies to dla mnie nowe doświadczenie.