Olka *

Olka *

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 7 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Lublin Czuby
 • Ostatnio aktywny: 03 wrzesień 2015 20:33
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi

Oferuje opiekę nad pupilem (koty, psy, gryzonie, ptaki, zwierzęta egzotyczne). Posiadam dużą praktykę w tej dziedzinie. Więcej informacji zainteresowanym udzielę telefonicznie bądź drogą e-mail'ową.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Usługi pielęgnacyjne , Opieka u opiekuna - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka nad dwoma dorosłymi kotami,
  Opieka nad kociętami wymagającymi karmienia mlekiem sztucznym,
  Opieka częściowa nad psem (karmienie, spacery),
  Opieka nad zwierzętami egzotycznymi (legwan zielony, waran stepowy, agama brodata, agama błotna, scynk, wąż mleczny, wąż zbożowy, wąż amurski),
  Opieka nad niepełnosprawną kocicą,
  Opieka nad końmi,
  Opieka nad żółwiami (stepowy, czerwonolicy, żółtolicy) oraz rybkami,
  Opieka nad kanarkami oraz papużkami falistymi.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej w swojej pracy lubię wzajemność oraz wdzięczność jaką okazują zwierzęta, którymi się zajmuje. Szczególnie lubię zajmować się zwierzętami chorymi. Cieszy mnie bardzo nawet niewielka poprawa stanu ich zdrowia. Lubie szacunek, którym darzy zwierzę człowieka jeśli dobrze o nie dba.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Osobie szukającej opiekuna dla zwierząt radziłabym, aby przede wszystkim kierował się doświadczeniem. Opiekun, który nie miał styczności z niektórymi zwierzętami mimo szczerych chęci nie jest na tyle obyty, żeby zauważyć ewentualne zmiany chorobowe u pupila.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Po pierwsze jak wygląda taka praca. Czy osoby przebywają u mnie w mieszkaniu, czy zabierają zwierzę do siebie. Jaka jest stawka dobowa bądź godzinowa. Czy opiekunowie w razie choroby są w stanie zaopiekować się moim pupilem, udzielić pierwszej pomocy. W razie ewentualnej kradzieży bądź zaginięcia pupila czy uzyskam pomoc z portalu.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy opiekuje się bądź opiekował danym zwierzęciem. Jak długo zajmuje się tą profesją. Czy osoba opiekuje się w moim mieszkaniu, czy we własnym. Jaka jest stawka dobowa bądź godzinowa. Czy opiekunowie w razie choroby są w stanie zaopiekować się pupilem, udzielić pierwszej pomocy.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy jest gotowy zaufać osobie obcej i liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami wynikającymi z nieodpowiedzialności źle dobranych opiekunów, czyli np. choroby, kradzieży, zaginięcia. Powinien poznać dobrze taką osobę, popytać osób u których pracowała o opinię. Liczyć się z tym, że może dojść do wypadku niezależnego od osoby opiekującej się zwierzęciem. Czy ma odpowiednie referencje do opieki, czy może w razie potrzeby szybko przyjechać do zwierzęcia.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Zajmuje się i zajmowałam wieloma gatunkami zwierząt, mam wieloletnie doświadczenie i opieka nie sprawia mi problemu nawet gdy chodzi o zwierzę niepełnosprawne bądź chore wymagające stałej opieki oraz leczenia. Bardzo poważnie podchodzę do swojej profesji.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Jakimi zwierzętami się pani zajmowałam? Wymieniam jakie to były zwierzęta i jaki był rodzaj opieki nad nimi. Jak długo jestem w tej profesji, czym się zajmuje poza tym, ile mam lat, czy mam prawo jazdy i samochód, czy zwierzę może przebywać u mnie w mieszkaniu, czy mogę dojeżdżać, czy mogę zamieszkać tymczasowo w ich mieszkaniu, jakiego wynagrodzenia oczekuje, czy mogę potwierdzić swoje referencje.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Mam wiele miłych historii związanych z opieką nad zwierzętami. Za każdym razem gdy opiekuje się zwierzęciem zapada mi to mile w pamięć. Każde zwierzę ma swój charakter i czegoś nas uczy. Niektóre zwierzęta tak potrafią manipulować ludźmi, że dostają to czego chcą, a my jesteśmy przekonani, że jesteśmy górą i są nam posłuszne.:)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  To tak na prawdę wymagająca praca. Zwierzęta często są rozpieszczone bądź negatywnie nastawione do obcych, opiekun musi szybko zasłużyć sobie na przyjaźń i zaufanie, a to często nie jest łatwe. Musimy liczyć się często z sugestiami właścicieli, które są sprzeczne z naszym postępowaniem do nich stosować, a to często utrudnia nam kontakt z pupilem.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Lubię opiekę nad zwierzętami, sprawia mi to przyjemność i wiele uczy. Wiadomo każdy grosz się przyda w dzisiejszych czasach nie jest łatwo się czegokolwiek dorobić, więc skoro to lubię, mam dużą wiedzę i doświadczenie to dlaczego w taki sposób nie zarabiać. Każdy marzy o takiej pracy, w której się spełnia, więc wcześnie zdecydowałam się spróbować i nie żałuje.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Ostatnio opiekowałam się młodymi kotkami wymagającymi karmienia ze strzykawki sztucznym mlekiem, jeszcze wcześniej opiekowałam się kotką od pasa w dół sparaliżowaną, kolejnym moim zadaniem było ułożenie konia (płynne przejścia z kłusa do stępu i odwrotnie oraz z kłusa do galopu, a następnie cwału i odwrotnie, a także wykonywania poleceń przez konia w czasie lonżowania bez użycia krzyku bądź podniesionego głosu i bata).

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Staram się zdobywać wiedzę na temat behawioru zwierząt od trenerów jako wolny obserwator, uczęszczam na różne praktyki aby lepiej poznać zachowanie i styl życia różnych zwierząt. Uczęszczam na różne zajęcia dodatkowe aby mieć styczność z różnego rodzaju zwierzętami.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Układanie koni nie pamiętających podstawowych zasad. Czyli np, podnoszenie nóg do czyszczenia, nauka równego chodzenia w stępi, kłusie i galopie, nauka szacunku i zaufania, odczulanie na strach przed wodą, samochodami, folią itp. Zajęło mi to 2 miesiące codziennej pracy z jednym dniem wolnym w ciągu tygodnia.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Tka cennik moich usług jest skomplikowany ponieważ zakres moich usług jest szeroki, nie jestem w stanie go opisać, bo każdy przypadek jest inny. Swoje wynagrodzenie ustalam indywidualnie z pracodawcą. Zależy to od wielu czynników, np. czy zwierzę jest zdrowe, czy mam dojeżdżać czy czy wziąć pupila do siebie itp.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Doradziłabym, żeby zapisała się jako wolontariusz do schroniska dla zwierząt tam można zyskać duże doświadczenie z behawiorystyki, prawidłowej opieki i dbania o zwierzę oraz podstaw medycyny weterynaryjnej, chorób i ich pierwszych objawów u zwierząt. Jest to doskonały sposób aby się przekonać czy taka praca to na prawdę Twoje powołanie.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Potrafię szybko złapać kontakt ze zwierzęciem i zdobyć jego szacunek oraz niewymuszone posłuszeństwo. Zwierzę samo chętnie chce ze mną współpracować. Nawet jeśli przypadek jest ciężki znajduje jakiś sposób żeby mi zaufało (np. konie po przykrych doświadczeniach z ludźmi).

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Szczegółowa tresura psów oraz naturalne szkolenie koni, chętnie zapisałabym się na jakieś praktyczne szkolenie, które podniesie moje umiejętności, jednak na dzień dzisiejszy nie stać mnie na taką przyjemność. Mam nadzieje, że niebawem się to zmieni i będę miała taką możliwość.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czego nauczyły Cię zwierzęta?
  Zwierzęta nauczyły mnie, przede wszystkim cierpliwości i pokory. Cierpliwość to w tej profesji jedna z najważniejszych cech. Dzięki niej jesteśmy w stanie niezmiernie dużo osiągnąć i zaoszczędzić przykrości sobie i zwierzęciu. Tą cecha powinni charakteryzować się wszyscy opiekunowie.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Jak długo masz styczność ze zwierzętami?
  Moja przygoda ze zwierzętami zaczęła się gdy miałam 5 lat i trwa do dzisiaj. Jako dziecko opiekowałam się kotami, psami, znalezionymi ptakami z połamanymi skrzydłami (oczywiście pod okiem rodziców i weterynarza), szczurami, myszami, chomikami, królikami, (***) d. Konno zaczęłam jeździć w szkole podstawowej i wtedy zaczęłam uczyć się zachowań i obchodzenia się z nimi, później wciągnęła mnie podstawy weterynarii, następnie doszły do tego oprócz zwierząt pospolitych także gady i inne zwierzęta egzotyczne.