Paulina S.

Paulina S.

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
 • Wynagrodzenie: od 7 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Rybnik
 • Ostatnio aktywny: 14 maj 2017 08:13
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Album zdjęć Album zdjęć

Jestem energiczną osobą od dziecka związaną i pracującą ze zwierzętami.

Jestem zwolennikiem aktywnych spacerów połączonych z elementami szkoleniowymi (podstawowe komendy).
Z psami jestem związana od 3ciego roku życia. Są moim życiem i pasją. Jestem osobą odpowiedzialną i zaradną.
Posiadam doświadczenie w pracy z trudnymi psami po przejściach oraz z dużą grupą psów.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Szkolenia i tresura , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Ostatnim psem przebywajacym pod moja opieka byl pies rasy ECS, ze wskazaniem do eutanazji.
  Pies mial wykazywac agresje ukierunkowana w czlowieka. Po zapoznaniu sie z klientem szybko okazalo sie, ze powodem problematycznych zachowan jest niewlasciwe wychowanie oraz zastraszanie i bicie.
  Pies trafil do nas do DT, w ciagu pierwszej doby zlapal rytm naszego stada. Dwa miesiace od przyjazdu mogl zostac wyadoptowany. Trafil do domu z dziecmi gdzie jest bardzo szczesliwy.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Możliwość nawiązania kontaktu ze zwierzęciem jest najważniejszą a zarazem najprzyjemniejszą częścią pracy. Możliwość pracy z psami w formie zabawy, aktywnie spędzony czas. Zadowolenie zwierzaka z odbytego spaceru i jego radość przy powitaniach. Jak to mówią "bezcenne, za resztę zapłacisz kartą MasterCard" :)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Na początku przede wszystkim wspólny spacer, z państwa czy też moimi psami (albo nawet i łączony). Dla mnie najważniejsza jest bowiem otwartość na zwierzęta, nie wyczuje tego nikt poza zwierzakiem, nie pokaże lepiej tego nikt niż zwierzaki opiekuna.
  Taki spacer pomoże również złapać wspólny język dla przewodnika i opiekuna :)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Niemal wszystko. Z natury jestem osobą dociekliwą i upartą co pozwala mi dążyć do wyznaczonego sobie celu.
  Interesowało by mnie doświadczenie, oczywiście takie, które można potwierdzić, nie tylko czyjeś słowa. Jeśli opiekun miałby własne zwierzęta chciałabym o nich posłuchać oraz w miarę możliwości poznać je. Sposób w jaki opiekun wyraża się o nich oraz do nich jest niezwykle istotny. Jeśli szukała bym osoby, która miała by się zająć moim pupilem, musiała by to być osoba niezwykle mocno kochająca psy.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Wszystko zależy od tego czego klient wymaga. Nie do końca istotny jest wiek opiekuna ale dobrze gdy o niego zapytamy, gdyż osoby poniżej 16tego roku życia powinny na pierwsze spotkanie przyjść z rodzicem. Pytania o doświadczenie również nie zawsze są dla klienta ważne gdyż większość z nich potrzebuje tylko osobę, która będzie tylko wyprowadzać psa na zwykłe "siusiu-kupa". W przypadku kiedy szukamy osoby do szerszej opieki (na weekendy, podczas dłuższej nieobecności, na dłuższe spacery, spacery edukacyjne) takie pytanie będzie jak najbardziej na miejscu, ważne by pytać o to co konkretnie nas interesuje.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Hmmm... Przede wszystkim powinien wiedzieć, czy jest w stanie znieść większe zainteresowanie opiekunem niż nim samym. Niestety osoby zapracowane mogą odczuć lekkie ukłucie gdy pies okaże więcej uczuć "obcej" osobie od spacerów niż przewodnikowi.
  Istotna do przemyślenia jest również kwestia spacerów przewodnika z psem, tak by łącząca ich więź nie została zerwana.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Swoje doświadczenie zdobyłam pracą z różnymi zwierzętami w o różnym stanie psychicznym. Nie opieram się na wiedzy jedynie wyczytanej z książek. Największą inspirację do dalszego kształcenia czerpię od zwierząt. Im więcej nam wychodzi tym więcej wiemy i lepiej nam się pracuje.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej pytają mnie o cenę świadczonych usług.Nie jest to niestety możliwe do ocenienia nie poznawszy zwierzęcia oraz oczekiwań jego przewodnika/opiekuna. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie w zależności od potrzeb danego podopiecznego.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Najchętniej opowiadam swoją historię.
  Historia moich obecnych psów jest zaskakująco-szokująca i to właśnie ich historia pchnęła mnie ku pracy ze zwierzętami na poważnie.
  Moje suki nie zawsze się kochały, choć faktycznie pierwszy rok był niczym z bajki, totalna symbioza, niestety nic co pięknie nie trwa wiecznie. Po roku postanowiły wziąć "rozwód", nie pomagali nam polecani behawioryści z okolicy Rybnika. Było coraz gorzej, w końcu zmusiłam się do szukania domu jednej z nich kiedy natrafiłam na kilka ciekawych artykułów dotyczących wilków i na ich podstawie zaplanowałam swoją pracę. Dziś jesteśmy szczęśliwi wszyscy razem.
  Na prawdę strasznie długo by o tym pisać by opowiedzieć to ze szczegółami, ale wspomnienie akcji z pewnej soboty godziny 2 nad ranem i niedzielnego ostrego dyżuru oraz poniedziałkowego zakładania szwów (ponad 30) na oko jednej z nich... Bezcenne. Dziś znów się kochają dzieki temu jesteśmy najsilniejsze.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  To nie jest sposób na życie, to pasja i chęć niesienia pomocy potrzebującym nas zwierzętom. Nie papier świadczy o wartości osoby pomagającej. Najważniejsze są rezultaty oraz zadowolenie a nie zastraszenie zwierzaka. Liczy się pozytywny tryb życia bez agresji i przemocy ;)

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  To nie było trudne, mając psy z problemami, mając pracę i licząc każdą minutę wolnego czasu nie jest ciężko podjąć taką decyzję. Planowałam dość długo, pomagałam znajomym i widziałam rezultaty. Jeśli miesięcznie mogą mi się zwrócić koszty utrzymania moich psów to dlaczego się tego nie podjąć?

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Największą moją dumą jest śliczna, nadpobudliwa sunia imieniem Sara (ślicznie, prawda?). Sara była kochana gdy była szczeniaczkiem i cała rodzina rozpływała się nad jej urokiem. Kiedy jej opiekunka wyjechała za granicę zostawiając ją pod opieką młodszej siostry szybko przestała być słodka bo dorosła i już nie była rozkoszna.
  Jej nowa opiekunka radziła sobie jak umiała, a niewiele z tego pożytku było. Sara jest niebywale silna, nie potrafiła chodzić na smyczy. Prowadzana była na kolczatce, która potęgowała jej ciągnięcie w celu pozbycia się bólu, który i tak rósł. Brak jej socjalizacji z innymi psami oraz stabilnego miejsca w hierarchii stada przez co okazywała agresję wobec psów a czasem nawet ludzi.
  Po pierwszym spotkaniu byłam całkowicie załamana, ale już na kolejnej sesji okazało się, że nie tylko Sara ale i jej przewodniczka zmieniły nastawienie do naszej współpracy. Dziś Sara przygotowuje się do wyjścia w grupę psów, z czego jesteśmy wszyscy niebywale dumni.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Najlepszym sposobem na dalsze kształcenie się w mojej profesji jest kontakt z innymi opiekunami, rozmowy z nimi oraz wymiana doświadczeń. Bardzo ważnym elementem są również wyjazdy na najróżniejszego rodzaju zjazdy, szkolenia i seminaria dotyczące psich zachowań.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik moich usług nie jest jasno określony i nigdy nie będzie. Do każdego psa podchodzi się indywidualnie, żaden przecież nie jest taki sam. Nie są to jednak ceny wygórowane i sądzę, że bez uszczerbku dla budżetu domowego można sobie pozwolić na skorzystanie z moich usług.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Nie mam jednej mocnej strony, jest ich kilka. Przede wszystkim jest to upór w dążeniu do celu, otwartość na nowości, jasność umysłu co przydaje się w różnych sytuacjach, szczególnie na spacerach choć nie tylko. Pogoda ducha to również jedna z tych stron, pies musi czuć przyjaciela w opiekunie wtedy relacje są lepsze.