Roksana B

Roksana B

 • Usługi: Opieka całodobowa - Pies
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi

Witam serdeczenie,
mam na imię Roksana, mam 19 lat i jestem studentką I roku na Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Od czasów przedszkola zwierzęta były nieodłącznym elementem mojego życia. Koty, psy, konie, a nawet krowy i kury : Przez te kilkanaście lat zwykłe lubienie zwierząt zamieniło się w prawdziwą pasję dotyczącą psów. Obecnie posiadam spore stado psowatych-rasowych, nierasowych, zdrowych i tych utykjących na zdrowiu : Powierzając mi pod opiekę swojego psa masz gwarancję profesjonalizmu. Wyprowadzę Twojego psa na spacer dostosowany do jego potrzeb przebiegnę z huskym kilka kilometrów oraz przespaceruję się godzinę z Yorkiem : , jeśli bedzie trzeba zafunduję mu porządne czesane, a nawet kąpiel. Podam mu leki jeśli będzie tego potrzebował, podszkolę jego posłuszeństwo i może nauczę kilku sztuczek : W razie wypadku służę wiedzą zdobytą na kursie Pierwszej Pomocy dla Zwierząt.
Powierz psa komuś, kto w to co robi wkłada całe serce, a nie tylko odlicza minuty :

Usługi: Opieka całodobowa - Pies

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  1.Tygodniowa opieka nad psem osoby z rodziny (spacery, karmienie: karma sucha+gotowana, pilnowanie aby psiak wyglądał czysto i schludnie: kąpiel+codzienne wyczesywanie, nauka podstawowych komend).
  2.Wyprowadzanie na spacery psa sąsiadki (2x dziennie po 1,5h)
  3.Pomoc w przygotowaniu do egzaminu PT

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W swojej pracy najbardziej lubię to, że cały czas mogę się uczyć i robić to, co lubię. Każdy pies jest inny i każdy wymaga innego podejścia. Jeden za smakołyk zrobi wszystko, a dla drugiego jedyną motywacją będzie możliwość zabawy ;)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Po pierwsze trzeba zastanowić się na czym nam zależy. Na tych kilku złotówkach więcej czy na świadomości, że oddaliśmy psa w odpwiednie ręce. Radziłabym również osobiste spotkanie aby sprawdzić czy dana osoba naprawdę jest tym, za kogo się podaje.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jak długo dana osoba zajmuje się opieką nad zwierzętami. Jakie ma doświadczenie, jaką wiedzę na temat tego co robi oraz czy zdobytą wiedzę potrafi wykorzystać w praktyce. Ważne jest również osobiste podejście do zwierzaka.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Jak długo zajmujesz się opieką nad zwierzętami?
  Czy masz w domu jakieś zwierzęta? Jeśli tak to jakie, od jakiego czasu?
  Czy potrafisz wymienić chociaż podstawowe potrzeby psa z danej rasy?
  Czy wiesz jak zachować się podczas skaleczenia łapy, skrętu żołądka?
  Czy posiadasz numery do najbliższych lecznic?
  Czy masz samochód by w razie wypadku zawieźć mojego zwierzaka do przychodni?
  Co będziesz miał przy sobie podczas spaceru z moim psem/kotem/królikiem?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Powinien przemyśleć to, czy osoba, której chce powierzyć zwierzaka jest odpowiedzialna. Czy zna się na tym co będzie robić. Jaką ma wiedzę na temat zwierzaka, którym ma się opiekować oraz jak wygląda jej nastawienie np. do rasy psa-czy potrafi rozróżnić Husky'ego od Malamuta, Bernardyna od Berneńczyka :)

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jestem osobą odpowiedzialną. Posiadam wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego i fizycznego psów. Potrafię w sposób pozytywny nauczyć psa nowych sztuczek/komend, a także pomóc właścicielowi zrozumieć zachowania swojego psa. A także pomogę Ci utrzymać szatę Twojego pupila w odpwiedniej kondycji, doradzę przy wyborze karmy :)

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Miała Pani wcześniej doświadczenie z psami? -Tak, cały czas
  Czy jest Pani w stanie Zaopiekować się moim psem u siebie w domu? -Tak
  Czy Pani pies/psy będą towarzyszyły Pani podczas spacerów z moim psem? -Tak, jeśli będzie taka możliwość (kwestia tego, jak klient psa reaguje na inne psy oraz czy jego zdrowie pozwala na wspólne spacery)

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Tak.
  Podczas spaceru z jednym z psiaków dosłownie wpadł na mnie pies, którym miałam okazję opiekować się kilka tygodni wcześniej. Okazało się, że psiak zerwał się ze smyczy właścicielowi i pognał w świat. Na szczęście mieliśmy ze sobą dobry kontakt więc został ze mną, aż do przybycia zawiadomionego przeze mnie właściciela :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Opieka nad psem nie polega tylko na wyprowadzeniu psa na przysłowiowe 'siku' i podaniu miski z jedzeniem. To ogromna odpowiedzialność.
  To od opiekuna zależy czy pies będzie miał dostarczoną chociaż minimalna dawkę ruchu, czy nie padnie na skręt żołądka - bo np. opiekun nie znał podstaw tej przypadłości i wziął pod opiekę berneńczyka.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Pasja, po prostu pasja :) Chęć pokazywania/uświadamiania ludziom, że pies nie jest bezmózgim stworzeniem, a bardzo inteligentną istotą, którą sami kształtujemy i to od nas zależy czy wychowamy lizusa czy agresora.
  A także chęć podjęcia pracy w zawodzie policjanta jako Treser Psów Służbowych :)

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Powierzono mi opiekę nad psem, który nie tolerował innych psów/suk. Na spacerach rzucał się na każdego napotkanego czworonoga, nie było możliwości przejścia z nim bez konieczności szarpania. Po kilkunastu spotkaniach udało nam się (mi i psu) doprowadzić do tego, że teraz spacery są przyjemnością :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Czytam wiele książek o tematyce behawiorystycznej oraz szkoleniowej. Oglądam programy tematyczne. Obserwuję i szkolę wiele psów (moich, znajomych, a nawet przypadkowo poznanych osób). Konsultuję wiele spraw zdrowotnych z lekarzami weterynari. Śledzę rozwój Polskich hodowli oraz to, co dzieje się w Polskim Związku Kynologicznym.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik usług zmienia się jeśli właściciel postawi jakieś nietypowe wymagania: np. dowożenie psa do salonu kosmetycznego do innego miasta (kwestia paliwa) itd. Jest to kwestia zupełnie indywidualna.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Nieugiętość i wiedza. Choćby się 'paliło i waliło', choćby pies był najbardziej lękliwym spośród wszystkich psowatych, nie poddam się i sprawię by zaczęta przeze mnie praca była ukończona, pies szczęśliwy, a właściciel zadowolony :)