Piotr Z

Piotr Z

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Pies
 • Wynagrodzenie: od 50 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
 • Ostatnio aktywny: 23 styczeń 2019 14:32
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Od wielu lat opiekuję się psami, zwłaszcza ras tzw. agresywnych. Na codzień zajmuję się 8 letnim pitbullem oraz 3 letnim miksem labradora. Osoby ze Śródmieścia z łatwością rozpoznają mnie oraz moich podopiecznych.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Pies

Zdjęcia

wszystkie (2) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Na codzień zajmuję się 8 letnim Pitbullem, nad którym należało trochę popracować, żeby ustalić kto dominuje w stadzie. Praca z jedzeniem i kością, do których wcześniej nie pozwalał nikomu podejść przyniosła błyskawiczne efekty.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W pracy z psami najbardziej lubię możliwość aktywnego spędzania z nimi czasu poza domem. Dodatkowo bardzo dużo satysfakcji daje mi praca nad samym psem, nad korektą jego zachowania i obserwacji jak szybko pies się zmienia przy konsekwentnym wykorzystywaniu kilku prostych metod.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Wyjście z psem na 5 minut w celu załatwienia potrzeb zwierzaka to jedno. Ale jeśli ktoś szuka całodobowej opieki nad psem, wówczas potrzeba osoby z doświadczeniem. Takiej, która poprzez codzienną interakcję poznaje swoje zwierze, zna jego mocne i słabe strony, oraz wie jak pokazać psu jego miejsce w stadzie, tak aby nie zdominował otoczenia swoim zachowaniem często prowadząc do niebezpiecznych sytuacji.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Podstawową kwestią jest to czy opiekuj zwierząt rozumie potrzeby Twoje i Twojego psa, czy też raczej stara się Was dopasować pod swój grafik i tryb życia.

  Jedną sprawą są predyspozycje genetyczne danej rasy psów, a zupełenie inną tryb życia do jakiego pies przywykł. Nie zrobimy z dnia na dzień z kanapowego psiaka sportowca biegającego 80km maratony. Niestety takie historie mają miesjce, zwłaszcza kiedy opiekun zwierząt do zlecenia nad opieką Huskich stara się na siłe dobrać zwierzaka, który co najwyżej przebiegnie kilka kilometrów.

  Zapytajmy więc w jakich warunkach będzie spędzać czas Twój pies.
  Czy będzie jedynym zwierzęciem pod opieką w danym czasie czy tych zwierząt będzie więcej.
  Jakie aktywności przewiduje opiekun zwierząt.
  Czy będą to tylko spacery na siusiu, czy będą biegać po parku, czy być może pies będzie biegać za rowerem.
  Co będzie jeść. Każdy z nas ma inne teorie na temat żywienia czworonoga.

  Jak każda umowa, niezależnie czy ustna czy pisemna, powinna być szczegółowo omówiona, żeby nie było nieporozumień. Osobiście nie toleruję, kiedy mojego psa dokarmiają obce osoby, zwłaszcza ze stołu, ponieważ utrwala to w psie złe nawyki. Sporządźcie listę zachowań, których nie tolerujecie, tak aby opiekun miał świadomość Waszych oczekiwań.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Podstawowe pytanie do klienta to jakie są jego oczekiwania. Należy je jasno zakomunikować opiekunowi zwierząt i zapytać czy może je spełnić.

  Możesz być zadowolony/a ze swoich relacji z psiakiem, z jego zachowania i możesz nie chcieć porad od osób postronnych na temat wychowania Twojego psa i należy to jasno powiedzieć.

  Możesz również nie radzić sobie z psiakiem i otwarcie przyznać, że jesteś zbyt pobłażliwa/y dla swojego czworonoga i miło byłoby widzieć pewną korektę w jego zachowaniu. Wówczas możemy porozmawiać i nad tym popracować.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie wiem czy moje usługi powinny się czymkolwiek wyróżniać. Raczej skłaniam się ku temu, że osoba z odpowiednim podejściem i doświadczeniem powinna trzymać pewien standard w opiece nad psami.

  Mam nadzieję, że każdy z opiekunów stawia na długie spacery ze swoimi podopiecznymi, pracę nad korygowaniem niepożądanych zachowań, zwraca baczną uwagę na to co pies je i jak to jedzenie wpływa na jego zdrowie.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Kiedy adoptowałem mojego psa cała załoga Schroniska na Paluchu, włącznie z tamtejszym weterynarzem, odradzała mi zabranie go do siebie. Pies miał być szczególnie agresywny. Okazało się, że wystarczyła konsekwenta praca nad moim nowym czworonogiem, zeby stał się wspaniałym materiałem do pracy z dziećmi, ciekawym każdego nowego psa i lgnącym do każego człowieka.

  Od drugiego dnia po przyjeździe ze schroniska pies nie chodzi na smyczy. Smycz zgodnie z wymogami prawa używana jest tylko w środkach komunikacji miejskiej i zgromadzeniach publicznych.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Na pewnym etapie życia postanowiłem rzucić karierę na poziomie managerskim wyższego szczebla i przebranżowić się na programistę. To daje mi bardzo dużą elastyczność czasu pracy, gdzie mogę wybierać zarówno czas, miejsce jak i dzień tygodnia kiedy wykonuję dany projekt. Ponieważ praca z kodem potrafi być psychicznie wyczerpująca, opieka nad psami daje mi wiele zabawy i niesamowitą satysfakcję, a dodatkowo pozwala przewietrzyć umysł i odpocząć.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Zdecydowanie sprawność fizyczna i brak strachu w kontakcie ze zwierzęciem to moje bardzo mocne strony, które są niezbędne zwłaszcza przy wychowywaniu silniejszych ras takich jak Pitbulle czy Amstaffy. Dodatkowo jestem przygotowany i odporny na straty materialne jakie psiak potrafi wyrządzić w domu ;)