Roksana P

Roksana P

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 5 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Zabrze
 • Ostatnio aktywny: 08 lipiec 2014 12:17
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Witam serdecznie. Z chęcią podejmę się pracy nad zwierzakami. Uwielbiam je, od dzieciństwa w moim domu obecne są zwierzęta. Miałam już rybki, chomiki, króliki, kraba, żółwia wodnego, świnki morskie, myszki, psa, zajmowałam się i nadal zajmuję bezdomnymi kotami. Mam bardzo duże doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Obecnie mam świnki morskie i myszki. Jestem wolontariuszką Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. Jestem osobą rzetelną, odpowiedzialną, empatyczną i dyspozycyjną.

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna , Usługi pielęgnacyjne - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Wizyty u weterynarza , Opieka u opiekuna - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (1) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  W ostatnim czasie zajmowałam się szczurkami domowymi w domu ich właściciela. Moja praca polegała na karmieniu szczurków, zmienianiu im ściółki i wody oraz codziennej zabawie z nimi.
  Zajmowałam się również dwoma królikami miniaturkami w moim domu. Tutaj również moja praca polegała na karmieniu, zmianie ściółki i wody, na zabawie ze zwierzakami, a także na organizowaniu im bezpiecznego wybiegu.
  Razem z królikami był w tym czasie w moim mieszkaniu pies właścicieli królików, 3-letni labrador. Karmiłam go, zmieniałam wodę, bawiłam się z nim oraz wyprowadzałam go na spacery - długie, ze względu na to, iż labrador potrzebuje długich spacerów.
  Właściciele byli bardzo zadowoleni ze sprawowanej przeze mnie opieki.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej w mojej pracy lubię sam kontakt ze zwierzakami. Jak już pisałam, w moim domu od dziecka były zwierzaki, przeróżne, ale wszystkie dawały nam mnóstwo radości. Uwielbiam zwierzęta, uwielbiam je obserwować i spędzać z nimi czas. Każde z nich jest całkowicie inne, z każdym mam bardzo miłe wspomnienia.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Zwracania dużej uwagi na to, kogo chce zatrudnić. Ciągle podkreślam jak ważne są spotkania przed zleceniem opieki, wtedy każda ze stron może się poznać, właściciel zwierzaka zobaczy, czy potrafi potencjalnego opiekuna obdarzyć zaufaniem, jaki stosunek do zwierzaka ma opiekun, a także czy zwierzak dobrze reaguje na potencjalnego opiekuna.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Na pewno chciałabym wiedzieć, czy potencjalny opiekun miał wcześniej jakieś zwierzęta, czy ma jakieś zwierzęta, a jeśli tak, to jakie. Chciałabym wiedzieć jaki stosunek do zwierząt ma potencjalny opiekun. Czy pracę ze zwierzakami traktuje jak każdą jedną pracę, czy wykonuje ją z pasji i miłości do zwierząt.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Miałeś już jakieś zwierzęta? Jeśli tak, to jakie?
  Czy masz obecnie jakieś zwierzęta? Jeśli tak, to jakie?
  Dlaczego chcesz pracować ze zwierzętami?
  Czy zwierzęta są Twoją pasją?
  Czy potrafisz sobie poradzić z każdym zwierzakiem, zarówno tym leniwym, który domaga się pieszczot, jak i z tym aktywnym, z którym będzie trzeba być ciągle w ruchu?
  Czy masz cierpliwość do zwierząt?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim klient musi danej osobie ufać. Jest to ciężkie, bo przecież najczęściej te osoby się nie znają, dlatego tak ważne są wcześniejsze rozmowy, spotkania. Dopiero po spotkaniu "w cztery oczy" klient będzie mógł ocenić, czy potencjalny opiekun spełnia jego oczekiwania, czy klient jest w stanie mu zaufać.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Przede wszystkim tym, że dla mnie praca ze zwierzakami to nie tyle praca, co czysta przyjemność. Nie boję się zwierząt, mogę zająć się zarówno psem, kotem, świnką morską, jak i myszką, szczurem, mogę doglądać akwarium czy innych akwarystycznych zwierząt. Jaszczurką też się zajmę bez żadnego problemu. Uwielbiam obcować ze zwierzętami, co widać choćby po tym, że są one zawsze obecne w moim życiu. Zwierzęta są moją pasją, i każdemu mojemu podopiecznemu poświęcam 100% uwagi. O każdego dbam najlepiej jak tylko potrafię.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęstszym pytaniem jest, dlaczego właśnie tą pracę wybrałam. Odpowiadam, że należę do ludzi, którzy chcą czerpać z pracy przyjemność, których praca jest równocześnie pasją. Tak jest w moim przypadku właśnie ze zwierzętami. Uwielbiam je całym sercem, bardzo chętnie spędzam z nimi czas.
  Klienci pytają mnie również o to, jaką mają pewność, że ich zwierzakowi nic z mojej strony nie grozi. Odpowiadam, że jestem znana w internecie, mam konta na forach internetowych dotyczących gryzoni, osoby stamtąd na pewno potwierdzą, że dbam o swoje zwierzaki. Na bieżąco wrzucam zdjęcia moich pupili, gdy któryś zachoruje, natychmiast jeździmy do naszego zaufanego weterynarza. Poza tym jestem wolontariuszką w Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom Morskim, więc osoby stamtąd również mogą potwierdzić, że dobrze zajmę się Państwa pupilem. Często pomagam w transportach adoptowanych zwierząt do ich nowego domu.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Takich historii jest bardzo wiele, bo każdy zwierzak zostawia po sobie jakąś historię. Najbardziej lubię, kiedy moi "podopieczni" zaczynają mnie rozpoznawać, kiedy widzę, że podchodzą już do mnie z ufnością. To, że zwierzak obdarzył mnie zaufaniem, cieszy mnie najbardziej.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Klienci powinni wiedzieć, że nie każdy, kto chce podjąć się opieki nad zwierzętami, jest godny zaufania. Warto wybierać osoby, które można "sprawdzić" - choćby przez rozmowę z osobami, których zwierzakami wcześniej zajmował się potencjalny opiekun.
  Warto przed zleceniem opieki nad zwierzakiem również spotkać się kilka razy z potencjalnym opiekunem. Klient przekona się, jaki stosunek do opiekuna ma zwierzak, i jaki stosunek do zwierzaka ma potencjalny opiekun.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Chyba od dziecka wiedziałam, że praca, którą wykonywałabym z największą przyjemnością, to praca ze zwierzętami. Zawsze cieszyłam się z wakacji na Mazurach, gdzie miałam kontakt z tyloma zwierzętami. Rodzina zawsze mi powtarzała, że jestem stworzona do pracy ze zwierzętami, że "mam do nich rękę" - ja je uwielbiam, a one potrafią obdarzyć mnie zaufaniem. Niebawem zamierzam kształcić się na technika weterynarii.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Najbardziej dumna jestem z opieki nad 3-letnim labradorem. Chodził on na smyczy, ale nie reagował na komendy "stój", "nie szarp". Nasze regularne spacery, to, że pies obdarzył mnie zaufaniem i to, że miałam do niego cierpliwość, zaowocowały tym, że pies nauczył się reagować na te komendy.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Obecnie nie, ukończyłam technikum hotelarskie i roczną szkołę policealną na kierunku psychologia, natomiast zamierzam zapisać się do szkoły policealnej na dwuletni kierunek technik weterynarii, gdyż od zawsze bardzo interesował mnie ten zawód ze względu na moją miłość do zwierząt.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio opiekowałam się dwoma króliczkami domowymi oraz psem rasy labrador. Wszystkie te zwierzaki na czas wyjazdu ich właścicieli mieszkały w moim mieszkaniu. Zwierzakami zajmowałam się na bieżąco przez tydzień. Od właścicieli zwierząt dostałam wynagrodzenie w wysokości 350 zł za tydzień, za wszystkie 3 zwierzaczki. Właściciele dostarczyli zwierzakom na ten tydzień ściółkę i jedzenie.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik moich usług nie jest skomplikowany. Jeśli mam pracować na godziny, to oczekuję wynagrodzenia minimum 5 zł / godzina, ze względu na wysokie ceny normalnych biletów autobusowych. Jeśli mam się zwierzakiem zajmować np. przez kilka dni, wtedy kwotę wynagrodzenia ustalamy z klientem indywidualnie.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przede wszystkim osoba ta powinna pomyśleć, dlaczego decyduje się na właśnie taką pracę. Czy jest gotowa opiekować się różnymi zwierzętami, z różnymi charakterami? Czy ma cierpliwość do zwierząt, czy darzy zwierzęta miłością, czy praca ta przyniesie radość i satysfakcję?

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Cierpliwość w stosunku do zwierząt i wielka miłość do nich. Nigdy nie skrzywdziłabym zwierzęcia, bez względu na wszystko. Każdego mojego "podopiecznego" traktuję z należytym mu szacunkiem. Staram się dostosować do zwierzaka - jeśli lubi pieszczoty, zapewniam mu je, jeśli jest zwierzakiem aktywnym, również do tego się dostosowuję.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Nad każdą moją umiejętnością regularnie pracuję, nigdy nie będę doskonała, ale chcę jak najlepiej "dogadywać się" ze swoim "podopiecznym". Największym moim obecnym marzeniem jest ukończenie szkoły policealnej w zawodzie technik weterynarii, żeby jeszcze więcej wiedzieć o zwierzętach i jeszcze lepiej móc im pomagać.