Patrycja K

Patrycja K

 • Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem - Pies
  Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa - Kot
  Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki
 • Wynagrodzenie: od 7 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Opole
 • Ostatnio aktywny: 12 grudzień 2017 21:25
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Album zdjęć Album zdjęć

Mam 20 lat i spore doświadczenie w opiece nad różnymi zwierzakami. Byłam właścicielką psa, królika, jaszczurek, żółwi, myszy, chomika i koszatniczki. Obecnie mam ślicznego kota, który w moim domu czuje się szczęśliwie i bezpiecznie. Nieraz potrzebowałam opiekuna dla moich pupili, więc wiem, czego pracodawca ode mnie oczekuje. Mogę zabrać zwierzaka do siebie na czas nieobecności właściciela, lub odwiedzać go w domu, ewentualnie jeżeli jest taka potrzeba mogę tam nawet nocować. Dostosuję się do wymogów pracodawcy i potrzeb jego pupila. :

Usługi: Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa , Spacery z psem - Pies
Opieka w domu właściciela , Opieka całodobowa - Kot
Opieka całodobowa , Opieka w domu właściciela , Opieka u opiekuna - Inne zwierzaki

Zdjęcia

wszystkie (9) »
Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Dopiero tu zaczynam, ale zajmowałam się nieraz zwierzakami znajomych. Np. szczeniakiem sąsiadki Filipkiem, którego trzeba było cały czas czymś zajmować, żeby nie tęsknił za właścicielką i starym yorkiem koleżanki mamy, którego czasem trzeba była przyprowadzać ze spaceru na rękach :)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Naturalnie kontakt ze zwierzętami! Uwielbiam je i chyba z wzajemnością. :) U znajomych zawsze najwięcej uwagi poświęcam ich pupilom. Zwierzęta są naturalnie dobre i wolne od wielu ludzkich słabości, bardzo je za to doceniam i możliwość spędzania z nimi czasu jest dla mnie ogromną frajdą.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Tak naprawdę nie chodzi o umiejętności, tylko o serce dla zwierząt. Każdy zwierzak jest inny i opiekun musi być elastyczny. Nie każdy pies lubi się bawić, nie każdy kot chce pieszczot, nie każdy gryzoń lubi owoce itd - trzeba podejść do każdego indywidualnie. Do tego najlepiej przydają się nie umiejętności, lecz doświadczenie. I pod tym kątem zalecam poszukiwania. I pod tym kątem również się sprawdzam :)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Dlaczego opiekun wybrał akurat ten rodzaj pracy. Czy ma lub/i miał zwierzęta oraz jakie? Czy zdarzały mu się sytuacje kryzysowe ze zwierzęciem (choroba, kontuzja, dziwne zachowanie, itd) i co wtedy robił, jak reagował? Czy są jakieś warunki, które sprawiają, że danym zwierzęciem nie chce się zajmować (np. ja nie mogłabym wziąć do siebie pająka, bo siostra ma arachnofobię, ani nie mogłabym zajmować się np. wężem, którego trzeba karmić gryzoniami, bo to dla mnie zbyt wymagające emocjonalnie). Wypytałabym tez o alergie na wypadek gdyby opiekun chciał ryzykować swoim zdrowiem dla pieniędzy :)

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Pytanie: "Wolisz psy czy koty" Jeśli odpowiadający wybierze którąś z tych opcji to za drzwi z nim. Dobry opiekun musi uważać za szlachetne i wspaniałe w takim samym stopniu psy, koty, węże, myszy, papugi itd Dobrze jest wypytać o doświadczenie. Powinno się nakłonić opiekuna do rozmowy na temat jego własnego pupila (jeśli opiekun posiada) i wziąć pod uwagę to jak o nim mówi. To bardzo ważne!

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy na pewno potrzebuje takiej opieki. Czasem można oddać zwierzaka na przechowanie komuś znajomemu. Musimy pamiętać, że zwierzęta bardzo się przywiązują i rozłąkę z właścicielem lepiej im się znosi w znanym towarzystwie niż u kogoś obcego. Klient powinien również wziąć pod uwagę możliwość oszustwa i jeżeli ktoś pracuje dla niego po raz pierwszy, to nie powinien mu udostępniać swojego domu. Zaufanie jest bardzo ważne. Ważne jest też aby wybrać czy pupil potrzebuje całodobowej opieki czy tylko doglądania oraz czy lepiej będzie dla niego jeśli zostanie w domu czy jeśli zamieszka na ten czas z opiekunem.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Trudno powiedzieć. Wielu ludzi szczerze kocha zwierzęta i ja się do nich zaliczam. Wyróżnia mnie najpewniej to, że swojego czasu miałam pod opieką różne zwierzęta: żółwie, jaszczurki, królika, koszatniczkę, psa, kota, chomika, myszy - a przy tych ostatnich to nadmienię, że miałam całą mysią rodzinę i potrafię postępować nawet ze świeżoupieczoną rodzinką, znam zasady, których trzeba przestrzegać aby nie zaszkodzić młodym. Od 16 lat mam kota i dobrze rozumiem jego punkt widzenia, dlatego mogę też uznać za wyjątkowe moje obycie z kotami.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałabym, żeby widzieli we mnie dosłownie opiekuna. Kogoś komu zależy, komu mogą ufać i żeby dostrzegli moje wielkie oddanie dla zwierząt. Jestem odpowiedzialna i uczciwa i nie chciałabym, aby ktoś to podważał. Klient powinien pamiętać, że jest to dla mnie przyjemność, więc traktuje to z serdeczną lekkością, ale równocześnie wiem, że to moja praca i dlatego podchodzę do niej poważnie. Zwierzaki są jednak najważniejsze.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Jestem przed studiami i szukam jakiejś dorywczej pracy w klimacie, który mi odpowiada. Od maleńkości mam styczność ze zwierzętami i bardzo je lubię. Gdybym posiadała odrobinę talentu w dziedzinach biologia i chemia, to najpewniej zostałabym weterynarzem. Moja wiedza opiekuna jest czysto praktyczna i wynika z własnych doświadczeń. Wiem, że jest to praca dla mnie.